Google’ın İlk Katlanabilen Telefonu Pixel Fold Yolda

Henüz resmi duyurusu yapılmayan Pixel Fold bu sene içerisinde karşımıza çıkabilir

Google’ın katlanabilen ilk telefonu olacak Pixel Fold yeni söylentiler ve sızıntılara göre bu sene içerisinde tanıtılabileceği düşünülüyor. Katlanabilir Pixel akıllı telefonun kod adı “Pasaport” olduğu ve düşük sıcaklıkta polikristal oksit (LTPO) OLED ekrana sahip olduğu tahmin ediliyor. Özellikle Samsung’un Galaxy Fold serisi ile öncülüğünü yaptığı katlanabilir akıllı telefonlar, bu ekran teknolojisi ile daha yaygın hale gelebilir. Ayrıca Vivo ve Xiaomi gibi markaların da yeni katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı biliniyor.

Google Pixel Fold'un Konsept Tasarımı

Akıllı telefonların söylentilerini yakından takip eden twitter kullanıcısı Evan Blass’ın tweetine göre, kod adı “Pasaport” olan katlanabilir Pixel akıllı telefon bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülecek. Blass, Google’ın iki yıldan fazla bir süredir bu yeni akıllı telefon üzerinde çalıştığını belirtti. Bu, Google Pixel Fold’un geliştirildiğinin ima edildiği ilk sefer değil. Daha önce de aynı kod adlı bir telefonun geliştirildiğini duymuştuk.

Google Pixel Fold, orta sınıf bir cihaz olabilir

Tomsguide’dan sızdırılan bir diğer bilgiye göre Google Pixel Fold, en güçlü yapılandırmayla donatılmak yerine, Google’ın Pixel 5‘te yaptığı gibi yalnızca Qualcomm Snapdragon işlemci 7 serisi ile donatılacak. Geçen yıl Google, maliyetleri düşük tutmak için Snapdragon 865 yerine orta sınıf Snapdragon 765G’yi kullanmayı seçerek stratejisini değiştirmişti. Şimdi de benzer bir hareketi Google Pixel Fold’da görebiliriz.

2019’da Google katlanabilir telefon form faktörünü ve prototip donanımını araştırdığını doğruladı. 2020’de Android geliştirme kodunda ‘Pasaport’ kod adına sahip katlanır bir Google cihazına atıfta bulunuluyordu. Söylentiler ve sızıntılar 2021 yılına kadar devam etti ve en son bilgiler bu projenin bu yıl görünmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol