Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Mesajlar Baştan Aşağı Yenilendi

Google, Mesajlar uygulamasını güncelledi. Yepyeni özellikler kullanıcılara sunuldu.

Google, Mesajlar uygulamasına ilk olarak 2018’de RCS desteği ekledi. Firma, Mesajlar’a yaptığı son güncellemenin bir parçası olarak daha fazla RCS desteği sunuyor. Ayrıca kullanıcıları için şüphesiz faydalı olacak bir dizi yeni özellik getiriyor. Apple’a karşı savaşı henüz kazanmamış olsa da şirket, Android ve iOS arasındaki iletişimi olabildiğince sorunsuz hale getirmek için çalışıyor.

Yılın başlarında Mesajlar, iPhone kullanıcıları için emoji tepkileri getirmişti. Artık Android kullanıcıları da emojileri kullanarak mesajlara tepki verebilecek. Ayrıca Hatırlatıcılar bundan böyle Mesajlar’ın bir parçası olacak. Bu özellik, önemli etkinlikleri unutmuş olabileceğiniz günlerde size bildirimler göndererek etkinlik takviminize bağlı kalmanızı sağlayacak.

Google Mesajlar’a Yapılan Yenilikler Neler?

Google Mesajlar

Ek olarak YouTube, sohbetlere artık daha iyi entegre olacak ve kullanıcılar bir YouTube bağlantısı gönderdiğinde sohbet penceresinde videoları izleyebilecek. Bu, kullanıcıları sohbette tutacak ve kişilerin uygulamadan uygulamaya geçiş yapmasına gerek kalmayacak. Konuşmalarda işleri daha iyi organize etmek için artık belirli mesajlara bireysel yanıtlar da verilebilecek.

Ek olarak bazı ülkeler, Google Arama veya Haritalar kullanılarak bir işletme bulunduğunda; bu işletmeyle iletişim kurabilecek. Google Mesajlar web tarayıcınız, Chrome, Chromebooks ve yeni çıkan Pixel Watch ile uyumlu olacak.

Ayrıca şirket, RCS’yi etkinleştirdiğiniz sürece United uçuşlarında ücretsiz mesajlaşma sağlamak için United Airlines ile ortaklık kurdu. Hizmet, bu sonbahardan itibaren çoğu cihaz için geçerli olacak. Son olarak Google uygulama simgesini güncelleyerek diğer ürünleriyle sembolü uyumlu hale getirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.