Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Bir Hizmetin Daha Fişini Çekti

Duplex, Google mezarlığına giren en son hizmet oldu. Google, bu ay hizmeti ve ilgili tüm otomasyon özelliklerini kapatacak.

Google, 2019’da kullanıcıların web sitelerindeki bilgilerini doldurma gibi can sıkıcı bir görevde yardımcı olmak için Dupleks hizmeti için bir web deneyimi oluşturdu. Hizmet, web sitelerindeki formları otomatik olarak doldurarak sinema bileti rezervasyonu veya araç rezervasyonu gibi işlemleri basitleştirmeyi amaçlıyordu.

Google daha sonra hizmeti, kullanıcıların bir veri ihlali durumunda ortaya çıkan şifreleri değiştirmelerine yardımcı olacak ve e-ticaret web sitelerinde ödeme işlemini veya havayolu portallarında uçuş check-in işlemini basitleştirecek şekilde genişletti ancak, şirket bugün hizmeti kapattığını onayladı. Böylece, bir hizmet daha şirketin mezarlığına yol almış oldu.

Google, ‘Asistan YZ’ Geliştirmeye Harcadığı Parayı Azaltacak

Google

Google’ın Duplex Web sürümü destek sayfasındaki yeni bir not, “Hizmetin kullanımdan kaldırıldığını ve Aralık 2022’den itibaren artık desteklenmeyeceğini” belirten bir ifade ile güncellendi. Duplex on the Web tarafından etkinleştirilen hiçbir otomasyon özelliği Aralık 2022’den itibaren kullanılamayacak ancak şirket, Duplex on the Web’den Duplex ses teknolojisi için diğer yapay zeka geliştirmelerine ağırlık verecek.

Bir şirket sözcüsü TechCrunch’a yaptığı açıklamada, “Dupleks deneyimini geliştirmeye devam ederken, kullanıcılardan ve geliştiricilerden deneyimi nasıl daha iyi hale getirebileceğimize dair duyduğumuz geri bildirimlere yanıt veriyoruz. Bu yılın sonuna kadar, Duplex on the Web’i kapatacağız ve tamamen insanlara her gün en çok yardımcı olan Duplex ses teknolojisinde yapay zeka geliştirmeleri yapmaya odaklanacağız.” dedi.

Sözcü ek ayrıntıları açıklamasa da, şirketin Duplex on the Web’i kapatma kararı, şirketin Google Asistan’ı şirket dışı cihazlar için geliştirmekten vazgeçtiği iddiasıyla ilgili iddiası ortaya atıldı. The Information’ın yakın tarihli bir raporuna göre şirket, Asistan hizmetine verdiği ağırlığı azaltacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.