Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Asistan’ın Aile Odaklı Özellikleri Mobil Platforma Geldi

Google Asistan'ın Family Bell isimli aile odaklı özelliklerinin tümü mobil platformlara taşındı.

Geçen yıl ağustos ayında Google Asistan için Family Bell adlı yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Bu özellik, kullanıcıların çevrimiçi dersler, molalar ve daha fazlası gibi etkinlikler için gün boyunca zil hatırlatıcıları ayarlamasına izin verdiği için çocukların okulda yaşadıklarını taklit etti. Bu özellik daha önce yalnızca Google Asistan‘da ev cihazlarında kullanılabiliyordu ancak şimdi nihayet mobil cihazlarda kullanıma sunuldu.

Telefonunuzda Family Bell‘i kurmak için Asistan ayarlarına gidin ve yeni Family Bell seçeneğine dokunun. Sonraki sayfada, özel bir Family Bell yapılandırın veya yeni önerilerden birini seçin. Her şey ayarlandıktan sonra, Google Asistan belirtilen zamanda bir okul zili çalacak ve görevlerinizi halletmenizi hatırlatacak. Akıllı ışıklarınız varsa, özellik, okul zili çaldığında ışıkları tetikleyecek şekilde de özelleştirilebilirsiniz.

Google Asistan Family Bell Türkiye’de Açık mı?

Google Asistan

Bu özellik şimdilik sadece; ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Hindistan’daki tüm Google Asistan kullanıcıları için İngilizce olarak sunuldu. Family Bell özelliğinin, kullanıcıların “Ok Google, okul gününe başlayın!” diyerek bir okul salonunun seslerini çalmasına olanak tanıyan yeni bir Google’ın Asistan eylemiyle kullanıma sunulduğunu da belirtelim. Komut ayrıca akıllı ekranlarda okul temalı görselleri de gündeme getirdi.

Google, Family Bell’i mobil cihazlara sunmanın yanı sıra bugün Google Play Kitaplar, Google Fotoğraflar ve YouTube Müzik için yeni widget’lar yayınladı. Siz, düzenli hatırlatıcılar ayarlamak yerine ülkemize geldiğinde Google’ın Asistan üzerinden sunduğu Family Bell özelliğini kullanacak mısınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.