God of War: Ragnarok ile İskandinav Mitolojisi Neden Bitiyor?

Santa Monica Studio'nun kreatif direktörü Cory Barlog, God of War Ragnarok ile İskandinav mitolojisinin neden bittiğini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen PlayStation Showcase sırasında God of War Ragnarok‘a ilk bakışımızı atmıştık. Sony, aynı zamanda oyunun İskandinav mitolojisinin sonu olduğunu da doğrulamıştı. Fakat bir önceki Yunan mitolojisi serisinde üç ana oyun olduğu için bu karar herkesi şaşırttı.

Santa Monica Studio’nun kreatif direktörü Cory Barlog, YouTuber Captain Kuba ile yaptığı sohbette Ragnarok ile İskandinav mitolojisinin bitmesinin sebebini açıkladı. Bu kararı almalarında birden fazla nedeninin etkili olduğunu söyleyen Barlog, “Birkaç neden var, bence en önemli nedenlerden biri zaman. İlk oyun beş yıl sürdü. İkinci oyunun, ne kadar süreceğini bilmiyorum ama bunu yapmak için benzer bir zamana yakın süreceğini tahmin ediyorum” dedi.

“Kratos ve Atreus’un Hikayesini Bitirmek İçin İki Oyun Yeterli”

God of War İskandinav mitolojisi bitiyor

Aynı zaman çerçevesinde üçüncü bir hikayenin olması halinde tek bir serinin yaklaşık 15 yıllık dönemi kaplayabileceğine vurgu yapan Barlog, bu sürenin bir hikayenin tamamlanması için çok uzun olduğunu belirtti. Kratos ve Atreus‘un hikayesini bitirmek için iki oyunun yeterli olduğunu düşündüğünü ifade eden Santa Monica Studio’nun kreatif direktörü, sözlerine şöyle devam etti:

“Başından beri yapmaya çalıştığımız şey aslında Kratos ve Atreus hakkında bir şeyler anlatmaktı. Hikayenin çekirdeği gerçekten iki karakter arasındaki ilişkiydi. Hikayenin karmaşıklığı bir göletteki dalgalanmalar gibi yayılıyor. İstersek onu bir okyanus yapabiliriz ve bu dalgalanmaların binlerce kilometre boyunca gitmesini sağlayabiliriz. Fakat bunun gerekli ve faydalı olduğu düşüncesinde değilim”

God of War Ragnarok Fragmanı

Kısacası Barlog, her bir oyun 4-5 yıl sürdüğü için 15 yıl bir üçleme üzerinde çalışmak istemedikleri için Ragnarok ile İskandinav mitolojisini bitirdiklerini söylüyor. Başarılı geliştirici, daha önce yaptığı açıklamada yepyeni bir oyun üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

God of War Ragnarok, 2022 yılı içerisinde PlayStation 5 ve PlayStation 4 konsollarında piyasaya sürülecek.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol