Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

God of War Ragnarok En İyi Çıkış Yapan PlayStation Oyunu Oldu!

God of War Ragnarok ilk haftasında 5.1 milyon adet sattı ve bugüne kadarki en büyük PlayStation lansmanı olarak tarihe geçti.

God of War Ragnarok, ayın başlarında piyasaya sürüldü ve oyunun, ilk duyurusundan piyasaya sürülmesine kadar geçen süre boyunca devam eden reklam çalışmaları meyvesini verdi. Oyun, eleştirmenler tarafından büyük beğeni topladı ve gelecek ayki The Game Awards 2022 adaylıklarında en güçlü adaylardan bir tanesi oldu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde bu başarı, oyunun ilk satış rakamlarına da yansıdı.

Sony, God of War Ragnarok’un çıkış haftasında 5.1 milyon adet sattığını duyurdu; bu, 2018’de piyasaya sürüldüğünde 3.1 milyon adet satan God of War serisine kıyasla büyük bir sıçrayış diyebiliriz. Yeni çıkan devam oyunu da beğenildi ve The Last of Us Part 2’nin lansman sırasında satılan 4 milyon birimini geride bırakarak en iyi çıkış yapan PlayStation oyunu oldu.

God of War Ragnarok Rekorları Alt Üst Etti

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok, Sony’nin anavatanı olan Japonya’da da sağlam bir çıkış yaptı, İngiltere’de ise lansman haftası satışları Elden Ring ve Call of Duty: Modern Warfare 2’yi geride bıraktı ki bu çok önemli çünkü genellikle kıyaslama yapmak için oyun endüstrisinde her zaman İngiltere’nin satış rakamlarına bakıyoruz.

God of War Ragnarok, PS5 ve PS4‘te mevcut. Oyun yönetmeni Eric Williams, geliştirici SIE Santa Monica Studio’nun şu anda birden fazla proje üzerinde çalışmasına rağmen, oyun için bir DLC veya genişletme paketi yayınlanma olasılığının çok düşük olduğunu söyledi.

Bunun yanı sıra, oyunun yönetmeni gelecekte Castlevania üzerinde çalışmak istediğini açıkladı ve bunun her zaman için onun için önemli bir hayal olduğunu açıkladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.