Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

God of War Ragnarök Yönetmeni Hayalindeki Oyunu Açıkladı

God of War Ragnarök yönetmeni gelecekte Castlevania üzerinde çalışmak istediğini açıkladı.

Kısa süre önce piyasaya sürülen ve büyük beğeni toplayan God of War Ragnarök‘ün yönetmeni Eric Williams, hayalindeki proje planını açıkladı. Yönetmen, God of War dışında en çok üzerinde çalışmak istediği markanın ikonik vampir serisi Castlevania olduğunu açıkladı. Podcast’e katılan ve açıklama yapan yönetmen Williams ”Bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum ancak biri bana Castlevania lisansını verirse, üzerinde çalışmayı çok isterim.” dedi.

Eleştirmenler ve oyuncular, Williams’ın ilk yönetmenlik denemesi olan God of War Ragnarök’ü oldukça başarılı buldu. Bu da yönetmene oyun camiasında oldukça ün kazandırdı. Ragnarök’ün geliştirme ekibi olan Santa Monica Studio da çok saygı görüyor, bu nedenle stüdyo Castlevania üzerinde çalışırsa hayranlardan güzel tepkiler alabilir.

God of War Ragnarök Yönetmeninden Konami’ye Üstü Kapalı Teklif

God of War Ragnarök

Castlevania şu anda Netflix dizisiyle tanınıyor olsa da, 1986’da NES’te piyasaya sürülen aynı adlı bir 2D aksiyon oyunu ile tanınmıştı. Castlevania serisi, Metroidvania alt türüne ilham veren çok sayıda oyun yayınladı. Ancak serinin en son oyunu Castlevania Lords of Shadow 2, 2014’te çıkış yaptı ve stüdyo o zamandan beri oldukça durgun.

Castlevania’nın sahibi olan Konami, geçmişte PlayStation ile çalışmıştı. Yakın zamanda, yaklaşan Silent Hill 2 Remake’in PlayStation 5 konsoluna özel olacağı da duyuruldu. Williams, bu açıklamalardan sonra hayranlardan çok fazla teşvik mesajı alacağını düşünerek ”Başımı çok fazla belaya soktum.” diye şaka yaptı. Hayranlar bu tür bir iş birliğinin yakın zamanda geleceğini düşünmemeli ancak ileriki zamanda gerçekleşmesi de imkansız değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.