God Eater 3 İlk Bakış

God Eater 3 bu sefer bekleneni verebilecek mi?

Üçüncü oyundan önce hiçbir God Eater 3 oyununu oynamamıştım. Serinin diğer portlarını Steam’de görmüştüm fakat hepsi düşük kaliteli konsol portlarıydı. Şimdi ise yeni oyun karşımızda ve yüksek kaliteli görsellerle, ciddi bir hikayeyle geldiği söyleniyor. Peki oyun PC platformunda ne vadediyor?

God Eater 3 İlk Bakış

Kötü tarafla başlayalım. God Eater 3 önceki nesilden bir oyun gibi duruyor. Hatta blmesem 2012 yılından ya da PS3 döneminden kalma bir oyun da diyebilirdim. Özellikle rakibi olarak da kabul edebileceğimiz Monster Hunter World ile kıyaslayınca fark ortaya çıkıyor.

Aslında aynı durum hikaye için de geçerli. Hakkını verelim, God Eater 3 düzgün bir hikaye anlatmaya çalışıyor ve inişler, çıkışlar mevcut. Karakter gelişimi ve duygusal ağırlık göze çarpıyor. Hatta insan hakları gibi ciddi konulara da değiniliyor. Buna rağmen hikaye anlatımında sınıfta kalıyor ve daha çok bir kısa film havası veriyor.

Peki oynanış nasıl? Açıkçası çok akıcı değil ama kötü de değil. Küçük bir görev bölgesine giriyoruz, ciddi bir konuşmayı dinliyoruz, önemli bir görevi kabul ediyoruz ekipmanımızı hazırlayıp arenada savaşıyoruz. Bunları defalarca tekrar ediyoruz. Dediğim gibi kötü olduğunu söyleyemem, sadece biraz basit kaçıyor.

Şimdiye kadar God Eater 3’ün hep kötü yönlerinden bahsettim fakat başarılı tarafları da yok değil. Oyun gerçekten de çok iyi bir dövüş sistemine sahip. God Eater 3’deki savaşlarda tam bir kaos yaşanıyor ve her şey olağanüstü hızlı gerçekleşiyor. Monster Hunter World’ün dövüş sistemi God Eater 3’ün yanında adeta antika gibi duruyor.

Açıkçası God Eater 3 bir tarafı eksik kalmış bir oyun fakat oynarken keyif de veriyor. Harcadığınız paraya ve vakte değeceğini düşünüyorum. Çok fazla ciddiye alıp beklentileri yükseltmezseniz, gerçekten de enerjik bir yapım olduğunu göreceksiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol