Getir İtalya’da Hizmet Vermeye Başladı

Türkiye’nin en büyük yemek ve market sipariş platformlarından Getir İtalya’da.

Ülkemizde de faaliyet gösteren Getir, dünyaya açılmaya devam ediyor. Son olarak İngiltere’de hizmet vermeye başladığını açıklayan Getir, bir yeni Avrupa ülkesinde daha hizmet vermeye başladığını açıkladı. Getir yeni açıklamasıyla birlikte İtalya’da hizmete başladı.

Koronavirüs pandemisi ile birlikte yükselişe geçen paket servis talebini iyi değerlendiren Getir büyümeye devam ediyor. İlk olarak ülkemizde İstanbul’da kullanıma sunulan Getir daha sonrasında Türkiye genelinde hizmet vermeye başlamıştı. Yapılan yeni açıklama ile birlikte Getir İtalya’da hizmet vermeye başladı.

Getir İtalya Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre İtalya’nin Milano kentinde de hizmete başlandığı belirtildi. Açıklama ile birlikte Getir’in hizmet verdiği ülke sayısı toplamda 7’ye çıktı. Getir Türkiye’nin ardından İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa ve İspanya hizmetlerini başlatmıştı. Bu ülkelere İtalya’da eklendi.

getir italya

Getir İtalya’daki diğer şehirlerde de hizmet vermeyi planladığı; Portekiz’in yanı sıra yıl sonuna kadar ABD pazarına girmeyi hedeflediğini açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Kurulduğu ilk günden itibaren global bir marka olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Getir, sadece bu yıl 1 milyar dolara yakın yatırım alarak 7,5 milyar doların üzerinde değerlemeye ulaştı. İtalya ile hizmet verdiği ülke sayısını 7’ye çıkaran Getir, Milano’nun ardından İtalya’da yeni şehirlere yayılmayı planlıyor. Kısa bir süre içinde Portekiz pazarına ve yıl sonuna kadar da ABD pazarına girmeye hazırlanan Getir böylece Türkiye’ye ek olarak 1 yıl içinde 8 yabancı ülkede faaliyete geçmiş olacak.”

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol