Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Geleceğe Dönüş’teki Efsane Araba Elektrikli Oluyor

1975 yılında John DeLorean tarafından kurulan şirket, Geleceğe Dönüş filminden esinlenecek.

DeLorean Motor Company, 18 Ağustos 2022‘de gerçekleşmesi planlanan Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğinde tanıtılacak Geleceğe Dönüş filminden esinlenen araç konseptinin ilk görüntülerini yayınladı. Yeni seri 21 Ağustos‘ta Pebble Beach’teki Concept Lawn’da sergilenecek olsa da seri hakkında ilk tanıtımlar üç gün önce yapılacak. Tüm bu açıklamaların arasında zaman aracın resmi adını da öğreneceğiz.

Şirketin pazarlama başkanı Troy Beetz, Geleceğe Dönüş filminin ikonik arabasının kapılarının heyecan verici olacağını söyledi. Geleceğe Dönüş film serisi ile DeLorean DMC-12 bir döneme damgasını vurmuştu. 80’lerde büyük ilgi toplayan bu tasarım, günümüze uyarlanarak satışa sunulacak.

Geleceğe Dönüşten Esinlenen Araçlar 40 Yılı Aşkın Bir Tarihe Sahip

Geleceğe Dönüş

EV girişimi tarafından yayınlanan görüntü, konsept otomobilin sol arkasını ve arka lambalarını gösteren şimdiye kadarki en açıklayıcı fotoğraf oldu. Italdesign tarafından tasarlanan elektrikli konsept otomobil, DeLorean’ın modern bir ikonun yeniden yorumlanmış halini ve 40 yılı aşkın bir tarihin doruk noktasını temsil ettiği için fazlasıyla değerli bir parça olmaya devam ediyor.

Şirket, elektrikli konsept otomobil hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı ancak Monterey, Otomobil Haftası boyunca bir dizi etkinlik olacağını söyledi. Tamamen elektrikli, modern bir spor otomobil beklentisi kesinlikle cezbedici. Teksas merkezli motor şirketi 1975 yılında kurulan şirketin varlıkları ve ticari markalarının yanı sıra DeLorean adının haklarına sahip olan şirketin, restore edilmiş ve yenilenmiş klasik serilere özel ayrılmış bir bölümü de mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.