Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tesla’ya Dişli Rakip: Huawei Yeni Elektrikli Otomobilini Duyurdu

Elektrikli otomobillerin vazgeçilmezi olan Tesla'ya rakip geldi, Huawei yeni elektrikli otomobilini duyurdu.

Tesla’ya rakip olması beklenen Huawei’nin yeni elektrikli otomobili kullanıcıları heyecanlandırdı. Çin hızla dünyadaki en büyük elektrikli araç tüketicisi haline geliyor. Elektrikli araçlara olan eksikliği gidermek için Tesla gibi üreticiler Çin’de üretim tesislerini açtı. 

Ancak en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla bile talebe yetişmek için çok fazla çalışıyor ve diğer rakiplerin de en az kendileri gibi çalışmasını istiyor. Nio gibi markalar elektrikli otomobil pazarından büyük bir pay almayı hedefliyor. Huawei pazara giren en son marka oldu. Şubat ayında şirketin elektrikli araba üretme konusu gündeme gelmişti.

Tesla’ya Rakip: Huawei Aito M5

Huawei

Çinli teknoloji devi, HarmonyOS işletim sistemine sahip olacak yeni bir elektrikli araç duyurdu: Aito M5. Markanın bu otomobili ile hedefi, Çin pazarında oldukça popüler bir tercih olan Tesla Model Y’den daha fazla satmak. Şirketin kış ürünü lansmanı etkinliğinde konuşan şirketin tüketici iş grubunun yönetici direktörü ve CEO’su Richard Yu, hem elektrik hem de gazla çalışan M5’in Model Y’den daha üstün bir menzil sunacağını söyledi.

Yu, M5 hakkında açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Sesten premium olup olmadığını anlayacaksınız. ‘Kütüphane düzeyinde’ kalite deneyimi sunabiliyoruz.” dedi. Şirketin M5’teki rolü, otomobilin bilgi eğlence, işletim sisteminde bulunuyor. HarmonyOS işletim sistemi, diğer şirketin diğer tüm ürünleriyle tam olarak entegre olur ve müşteriler, araçlarını çalıştırmak için Huawei akıllı saatlerini anahtar olarak bile kullanabilirler.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.