Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Game Pass’e Çok Önemli Bir Güncelleme Geldi

Xbox PC uygulamasına yapılan yeni bir güncelleme ile artık oyunları çalıştırıp çalıştıramayacağınızı önceden öğrenebileceksiniz.

Xbox Uygulamasının popüler olmasının başlıca nedenlerinden biri, popüler abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass’e anında erişim sağlaması. Ayrıca, PC oyuncularına daha sorunsuz bir deneyim sunmayı amaçlayan uygulamaya birçok yeni özellik uygulamaya eklendi. Örneğin geçtiğimiz aylarda hizmete modlama desteği getirildi.

Xbox tarafından kullanıma sunulan yeni özellik, Oyun Performansı Uygunluk Göstergesi olarak adlandırılan ve oyunculara, bilgisayarlarının bir oyunu indirmeden önce çalıştırıp çalıştıramayacağı konusunda bilgi veren yeni eklenti oldu. Esasen bu, oyuncuları oyunu indirmekle uğraşma zahmetinden kurtaracak ve oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağını önceden söyleyecek.

Game Pass Uygulaması Kullanıcı Dostu Hale Geldi

Game Pass

Bu, özellikle çok sayıda oyuna anında erişimi olan Game Pass aboneleri için inanılmaz derecede faydalı bir özellik olacak. Oyunların dosya boyutları arttıkça, Starfield gibi yeni oyunların kaplayacağı alana değip değmeyeceğini önceden bilmek çok önemli hale geldi. Oyun iyi çalışmayacaksa, ilk etapta indirmeye bile değmez.

Bu özellik şu anda Game Pass’i de içeren Xbox Uygulaması‘nda kullanıma sunulurken, veriler sürekli olarak toplandığından kullanıcılar tüm oyunlar için Performansa Uygunluk Göstergesini hemen göremeyebilecek. Yani özelliği hemen göremezseniz endişelenmeyin, yenilik herkes için kullanıma sunuldu ancak verileri toplaması biraz zaman alacak.

Xbox PC Uygulaması, Microsoft’tan yeni özellikler ve güncellemeler alan tek uygulama değil. Xbox mobil uygulaması, Instagram ve Facebook’un aynı adlı özelliğine benzer şekilde, kullanıcıların oyun maceralarının “hikayelerini” oluşturmalarına izin vermeye başladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.