Forza Horizon 5 Xbox Tarihindeki En Büyük Lansman Oldu

Araba oyunlarının en sevilen serisi olan ve hayranları tarafından oldukça beğenilen Forza Horizon 5 Xbox tarihindeki en büyük lansmanı oldu.

Yarış oyunlarından popüler olan Forza Horizon 5, Xbox tarihindeki en büyük lansmanı oldu. Microsoft, Forza Horizon 5’in Xbox tarihinin “en büyük ilk haftasını” yaşadığını duyurdu. Şirket, bu süre içinde 10 milyondan fazla oyuncuya ulaştığını söyledi.

Forza Horizon 5 En Büyük Lansman Oldu

Microsoft, bir tweet’te oyunun genel olarak Xbox ve Game Pass için ilk haftasında şimdiye kadarki “en büyük” Xbox oyunu olduğunu söyledi. Ancak şirket, “en büyük” ile ne anlama geldiğini söylemedi.

Ancak, konsol ve PC genelinde Game Pass’te mevcut olduğundan yarış oyunu mutlaka 10 milyon kopya satmış değil. Ve Forza Horizon 5’in maliyet açısından karlı olup olmadığına dair bir haber yok. Yine de devasa bir rakam ve bu olay Xbox Game Pass’in gücünün bir işareti.

Oyun çok hızlı bir başlangıç ​​yaptı ve hemen ardından rekor kırarak 4,5 milyon kişiye ulaştı, yani bu büyük başarı pek de sürpriz değil.

Forza Horizon 5

Oyun için çok güçlü bir başlangıç ​​olduğu göz önüne alındığında, Microsoft’un bir sonraki büyük oyunu Halo Infinite’in pazarda nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç olacak. Oyun yalnızca Game Pass’e dahil olmakla kalmaz aynı zamanda çok oyunculu öğe tamamen ücretsizdir. Bu nedenle potansiyel izleyici kitlesi büyüktür.

GameSpot’un oyunun incelemesi, yarış oyununa 9/10 puan verdi. Eleştirmen Alessandro Barbosa, “Oyun, serinin yeniden icat edilmesinin aksine anlamlı bir başka evrimidir, ancak bu mutlaka aynı türden bir durum olduğu anlamına gelmez” dedi. “Forza Horizon 5 tanıdık gelse bile, yerleşik planında küçük ama düşünceli değişiklikler yapıyor.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol