Forza Horizon 5 Işın İzleme Modu Yayınlandı

Forza Horizon 5 için yarışlar sırasında ışın izlemeyi etkinleştirmemizi sağlayan bir mod yayınlandı. Varsayılan olarak, oyun bu tekniği yalnızca garajda ve ForzaVision modunda kullanıyordu.

Forza Horizon 5’in PC versiyonu için gerçek oyun sırasında ışın izlemeyi etkinleştirmenizi sağlayan ilginç bir mod yayınlandı.

Oyun normalde bu teknolojiyi yalnızca sanal garajda ve yakın plan araba modellerinin keyfini çıkarmamızı sağlayan ForzaVista modunda kullanıyordu.

Proje, Dictator olarak bilinen bir hayran tarafından geliştirildi. Orijinal sürümün yalnızca oyunun Steam sürümüyle çalıştığını belirtelim ancak başka bir mod yapımcısı olan Rotab’ın yardımıyla Microsoft Store ve Game Pass’te bulunan Forza Horizon 5 ile çalışan bir sürüm de hazırlamayı başardı.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 Işın İzleme Modu

Digital Foundry’nin aşağıdaki videosunu izleyerek modun nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Materyalin içerisinde ayrıca standart oyun ile modifikasyon tarafından etkinleştirilen ışın izlemeli sürüm arasında görsel bir karşılaştırma ve performans testleri de mevcut.

Mod, Cheat Engine aracılığıyla yüklenmesi gereken bir komut dosyası biçiminde. İçerik oluşturucu, modu ilk kez çalıştırdığınızda bazen ışın izleme efektlerinin düzgün çalışmadığı ve ardından oyunu yeniden başlatmanız gerektiği konusunda uyardı.

Proje, geliştirmenin erken bir aşamasında ve bazı bilgisayarlarda çalışırken sorunlar yaşıyor. Yine de, ışın izlemeyi destekleyen bir ekran kartınız varsa, bu modu deneyebilirsiniz.

Işın İzleme modunun Steam sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Işın İzleme modunun Microsoft Store sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Cheat Engine isimli programı buradan indirebilirsiniz.

Forza Horizon 5; 9 Kasım’da Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’de çıkış yaptı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol