Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.9

Kullanıcı

Fortnite ve Balenciaga İşbirliği Yaptı: Bir Gömleğin Fiyatı 8 Bin TL!

Popüler battle royale oyunu Fortnite ve dünyanın önde gelen moda markalarından Balenciaga, çarpıcı bir işbirliğine imza attı. Fakat bu ortaklık sonucu tasarlanan ürünlerin fiyatlarını duyunca ufak bir şok geçirebilirsiniz, bizden söylemesi.

Moda markalarının video oyunlara olan ilgisi devam ediyor. Orijinal veya sahte farketmez, bir dönem hemen herkesin ayağında olan kalın tabanlı spor ayakkabıları ile bilinen Balenciaga, fenomen battle royale oyunu Fortnite ile işbirliği yaptı. Tahmin edebileceğiniz üzere bu işbirliğine özel tasarlanan ürünlerin fiyatları son derece yüksek. Özellikle fiyatları TL’ye çevirince tansiyon bir tık oynuyor.

Fortnite x Balenciaga Koleksiyonu, Fiyatları ile Ağızları Açık Bırakıyor

Fortnite x Balenciaga

Örneğin; Fortnite x Balenciaga koleksiyonundaki bir hoodie’nin fiyatı tam 725 dolar (Güncel dolar kuru ile yaklaşık 6 bin 255 TL yapıyor). Beyaz renkteki kapüşonlu sweatshirt’ün önünde her iki markanın da ismi yazıyor. Bunun yanı sıra 3 bin 667 TL‘ye denk gelen 425 dolarlık bir tişört de var.

Fortnite x Balenciaga işbirliğinin en pahalı ürünü ise 995 dolarlık siyah renkteki gömlek oldu. TL cinsinden fiyatı 8 bin 587 lira olan ürün, tasarımıyla olmasa da fiyat etiketi ile ağızları açık bırakıyor.

Koleksiyondaki En Pahalı Ürün, 995 Dolarlık Siyah Gömlek Oldu

Fortnite Balenciaga işbirliği

Daha önce pek çok moda markasının video oyun sektörüne yönelik koleksiyonlar çıkarttığını gördük. Örneğin, 2019’da Louis Vuitton, League of Legends‘a dayalı bir kreasyon tasarlamıştı. Geçtiğimiz yıl ise Nike’ın PlayStation temalı basketbol ayakkabılarını görmüştük.

Farklı oyun ve sinema evrenlerinin yanı sıra gerçek dünyadan pek çok yıldız ismi battle royale dünyasına getiren Fortnite, son yıllarda popüler kültürün en önemli öğelerinden biri haline geldi. Dolayısıyla bu tür moda markaları ile işbirliğine gitmesi gayet normal. Fakat fiyatların oyunun hayranlarını ne derece mutlu edeceği büyük bir soru işareti.

Fortnite x Balenciaga koleksiyonunu beğendiniz mi? İmkanınız olsa hangi ürünü satın almayı tercih edersiniz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bekliyoruz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol