Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.9

Kullanıcı

Fortnite Çin Sunucuları, 15 Kasım’da Kapatılacak

İki hafta içinde Fortnite'ın Çin sunucuları kapatılacak ve bu ülkeden oyuncular oyuna erişimi kaybedecek. Yasaklamanın sebebi henüz açıklanmadı.

Fortnite Çin sürümü olan Fortress Night yakında kapanacak. Çinli oyuncular yakında Fortnite‘a veda etmek zorunda kalacak. Epic Games’in popüler çevrimiçi oyununun sunucuları 15 Kasım’da bu ülkede kapatılacak. Bu bilgi, oyunun resmi web sitesinde yayınlandı.

Fortnite’ın geliştirici ekibinin dün yaptığı duyurudan da anlaşılacağı üzere oyunun test sunucuları kapatıldı. Bugün, yeni hesap oluşturmak da engellendi. Yaklaşık iki hafta sonra, 15 Kasım’da Çinli oyuncular oyuna giriş yapmayacak.

Bu tarihler dışında başka bir bilgi verilmedi. Bu nedenle sunucuların kapanmasının nedeninin tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz.

Fortnite Çin

Fortnite Çin Sürümü Oldukça Farklıydı

Çin hükümetinin son zamanlarda dijital eğlenceye karşı sert bir mücadele verdiğini hatırlatalım. Ağustos ayının sonunda, çocukların oyunlara erişimini haftada 3 saatle sınırlayan bir yasa çıktı. Öte yandan eylül ayı başlarında Çin televizyonunda “efemine” erkeklerin gösterilmesinin yasaklanması, yeni oyunların pazara girişinde zorluk yaşanması anlamına geliyordu.

Fortnite Çin versiyonu, dünyanın diğer bölgelerindeki sürümlerden farklıydı. Oyun, yerel olarak Fortress Night adı altında biliniyordu ve ülkede yürürlükte olan yasalara uyarlanmıştı. Oyunun bu sürümünde, diğer şeylerin yanı sıra bir oyun içi ödeme sistemi bulunmuyordu.

Fortnite Çin versiyonundamaçlar daha kısaydı ve birden fazla oyuncunun hayatta kaldıkları sürece bir Victory Rolate talep etmesine izin veriliyordu. Fırtınadan kaynaklanan hasar için ayrı bir sağlık çubuğu gibi, oyunu daha rahat hale getirmek için diğer mekanikler değiştirilmişti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol