Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 16’da ‘Kolay Hikaye Modu’ Yer Alacak

Final Fantasy 16 Story Focus Mode, aksiyonu pek sevmeyen ve hikayeye odaklanmak isteyen oyuncular için olacak ve özel ekipmanlarla daha kolay engelleme yapma ve kombolar oluşturma gibi yeteneklere izin verecek.

Square Enix’in merakla beklenen oyunu Final Fantasy 16, önceki oyunlara kıyasla savaş sistemini çok daha aksiyon odaklı hale getirecek. Bazı hayranlar kuşkusuz geçmişin Aktif Zamana Dayalı ve sıra tabanlı savaşlarını özleyecek olsa da yapımcı Naoki Yoshida, aksiyondan istemeyen oyuncular için yeni bir sistem tanıttı.

Naoki Yoshida’ya göre oyunda “kapsamlı bir destek sistemi” yer alacak. Famitsu‘ya konuşan Yoshida, oyunculara “giyilebilir avantajlar” sağlayan Story Focus Mode’u duyurdu. Bu aksesuarlar ile Clive’ın temel kontrolleri, bu aksesuarları takıp çıkararak değiştirilebilecek. Bunlar, saldırıları engellemeyi kolaylaştıracak ve daha kolay kombo yapmaya olanak sağlayacak.

Final Fantasy 16 PS5’e Özel Olarak Çıkacak

Final Fantasy 16

Final Fantasy 16’nın avantaj sağlayan aksesuarları, oyuncuların kısa sürede güçlü hücum ve savunma tekniklerini kullanmalarına izin verecek ve tercihlerine göre ayarlanabilecek. Bu, The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima gibi daha modern erişilebilirlik seçenekleri sunan oyunlara benzer bir yaklaşım. Zorluk seçeneklerinin olup olmayacağı henüz belli değil.

Bunun yanı sıra oyunun Final Fantasy 16 Ekinoks sistemi de tanıtıldı. Bu Eikons’ları savaşta kullanabileceğiz ve bu devasa yaratıkların birbirleriyle burun buruna geldiklerinde kaiju tarzı dövüşler izleyebileceğiz. Savaşların boyutu düşünülürse oyun, PlayStation 5’in gücünden tam anlamıyla faydalanacak. Aşağıda paylaştığımız fragmanda bu sistemin tüm detaylarını görebilirsiniz.

Final Fantasy 16, 2023 Yazında, yalnızca PS5’e özel olarak çıkış yapacak. Oyunun diğer platformlara çıkış yapıp yapmayacağı ise henüz belli değil ancak bir noktada PC için yayınlanmasını da bekliyoruz.

Final Fantasy XVI - State of Play June 2022 Dominance Trailer | PS5 Games

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.