Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 16 Harika Bir Fragmanla Sergilendi

Final Fantasy 16'nın aksiyon dolu oynanış fragmanı yayınlandı.

Square Enix, Final Fantasy 16‘yı ilk olarak Eylül 2020’de PlayStation 5’e özel olarak duyurdu ancak bu ilk duyurudan bu yana oyun çoğunlukla sessiz kaldı. Square Enix nihayet en son State of Play etkinliğinde sessizliğini bozdu ve nihayet bir çıkış tarihi açıkladı. Ayrıca şirket, hayranlara savaşa daha yakından bakma fırsatı verdi ve oyunda yer alacak devasa çağrılardan bazılarını gösterdi.

Final Fantasy 16 fragmanı oyunun dünyası, hikayesi ve kahramanı Clive Rosfield hakkında birçok bilgi sağladı. Bugünlerde Square Enix’ten beklenen türden bir üst düzey savaş sistemi ve çok etkileyici. Hayranlar, oyunun göründüğü kadar iyi olup olmadığı konusunda hala kararsız ancak oyunun nasıl olacağını 2023’ün yaz aylarında PS5 özel olarak çıkış yaptığında öğrenebileceğiz.

Final Fantasy 16 Oynanış Fragmanı

Final Fantasy 16
Oyun, PS5’e özel olarak çıkış yapacak.

Fragman ayrıca Final Fantasy 16’nın hikayesini bir süre ön planda tuttu ve birçok ayrıntıyı ortaya çıkarttı ancak fragmanda görülen belki de en ilginç şey FF16’da Eikons olarak bilinen devasa çağrılar oldu. Bu Eikons’ları savaşta kullanabileceğiz ve bu devasa yaratıkların birbirleriyle burun buruna geldiklerinde kaiju tarzı dövüşler izleyebileceğiz. Savaşların boyutu düşünülürse oyun, PlayStation 5’in gücünden tam anlamıyla faydalanacak.

Fragmanla birlikte Square Enix, Final Fantasy 16’nın gelişimi hakkında da bir güncelleme sağladı. Square Enix, oyunun artık baştan sona oynanabilir olduğunu doğruladı, yani gelişiminin sonuna yaklaşıldı ancak oyunun kitleler için hazır hale gelmesinden önce yapılması gereken daha çok cila olduğu vurgulandı, bu nedenle Final Fantasy hayranları daha fazla bilgi için biraz daha bekleyecek.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.