Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 16 Hakkında Çok Önemli Açıklama

Final Fantasy 16'nın yapımcısı ve yönetmeni Yoshida, oyun hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında yeni arayüzden, savaş tekniklerinden ve karakterlerden bahseden Yoshida, oyuncuları şaşırtacağını söyledi.

Final Fantasy 16 yapımcısı Naoki Yoshida aynı zamanda serinin en popüler çevrimiçi oyunu olan Final Fantasy 14’ün yapımcısı ve yönetmenidir. Son zamanlarda yapılan bir dizi röportajda Yoshida, Final Fantasy 16‘nın yenilikleriyle ilgili birkaç açıklamada bulundu. En önemli yeniliklerden biri, Final Fantasy 15’in devamı olmayacağı. Yoshida, IGN’ye şu anda büyük bütçeli oyunlarda yer alan açık dünyadan ilham aldığını belirtti.

Ancak, tek bir açık dünya alanıyla sınırlayan bir tasarımdan kaçınmaya karar verdiklerini belirten yapımcı; bunun yerine bağımsız, alan tabanlı bir oyun tasarımına odaklanmaya karar verdiklerini açıkladı. Devamında ise Yoshida; ”En yeni fragmanımızda kullanıcıları bunaltmak istemedik, bu yüzden yalnızca Clive’nin savaşlarına odaklandık. Bununla birlikte, yolculuğunun çoğunda Clive’a bir veya daha fazla yol arkadaşı eşlik edecek.” dedi.

Final Fantasy 16 2023 Yazında Çıkacak

Final Fantasy 1

Kullanıcı arayüzünün nasıl bir dövüş oyununu andırdığı hakkında yayınlanan fragmandan sonra sosyal medyada çok sayıda yorum gördüğünü söyleyen yapımcı, savaşlar için genel oyun tasarımının benzersiz olacağını belirtti. Her savaşın kendi oyun tarzında tamamen benzersiz olacağını ve asıl çılgınlığı burada yapacaklarını da ekledi.

Oyunun hikayesi hakkında konuşan Yoshida, yetişkin temaları nedeniyle olgun bir derecelendirme alan ilk ana Final Fantasy oyunu olacağını açıkladı. Bu sefer, istedikleri hikayeyi istedikleri şekilde anlatabileceklerinden emin olmak için geliştiriciler; oyunun piyasaya sürülecek olan bölgelerde yaş derecelendirmesi alınmasına karar verilmiş. Final Fantasy 16’nın 2023 yazında PlayStation 5 ve PC için çıkması planlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.