Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 16 Çıkış Tarihi Ertelendi!

Square Enix devam eden COVID-19 salgını nedeniyle Final Fantasy 16'nın gelişiminin "yaklaşık 6 ay" ertelendiğini ve 2022 baharına kadar gerçekleşmeyeceğini doğruladı.

Final Fantasy 16 yapımcısı Naoki Yoshida bu üzücü haberi Twitter aracılığıyla paylaştı. Naoki, 2021’de Final Fantasy serisinde çok beklenen oyun hakkında birtakım açıklamalar yaptı ve oyunun çıkış tarihi ertelediğini duyurdu.

Yoshida şu açıklamalarda bulundu: “Herkese selamlar, son konuştuğumuzda 2021’de Final Fantasy XVI hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağıma söz vermiştim. Ancak devam eden COVID-19 pandemisinden kaynaklanan komplikasyonlar geciktiği için bu sözü tutamayacağımı üzülerek bildiririm. Oyunun çıkış tarihi ise neredeyse 6 ay ertelendiğini belirtmek istiyorum.”

Final Fantasy 16 Çıkışı Nerdeyse Yarım Yıl Ertelendi

Final Fantasy 16

Yoshida şu şekilde açıklamalarına devam etti: “PlayStation 5 için geliştirilen Final Fantasy serisinin en son oyunu olan Final Fantasy XVI, dünyanın dört bir yanından yetenekli yaratıcılardan oluşan oldukça büyük bir ekip topladı ancak COVID-19’un etkilerini dengelemek amacıyla, personelin görevlerini evden yerine getirmesine izin vererek bu iş gücünü merkezden uzaklaştırmak zorunda kaldık. Ne yazık ki Tokyo ofisinden iletişimi engelledi ve bu da, dış kaynak ortaklarımızdan varlık teslimatlarında gecikmelere veya aşırı durumlarda, iptallere yol açtı.”

Final Fantasy hayranlarının duymak istediği haber bu olmasa da Yoshida, 2021’in büyük bir kısmının tüm bu sorunların üstesinden gelmek için zamanını harcandığına dair güvence veriyor, bu yüzden belirtilen tarihte çıkacağı kesinleşebilmesi muhtemel.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.