Fimbul İlk Bakış

Nors mitolojisine ilgi duyanlar için Fimbul çıktı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Bağımsız oyun pazarının büyümesiyle artık farklı nitelikte yapımlarla karşılaşıyoruz ve hepsi devasa bir açık dünya ile onlarca saatlik hikaye sunmuyorlar. Bazı oyunlar sizden sadece birkaç saatinizi ayırmanızı istiyor fakat yine de etkileyiciliklerini kaybetmiyorlar. Yeni çıkış yapan Fimbul’un da anlatacak ilgi çekici bir hikâyesi ve göze hoş gelen grafikleri var. Buna rağmen tamamen istediklerini ortaya koyamıyor.

Viking mitolojisi temalı Fimbul’da yaşı geçmekte olan bir savaşçıyı ,Kvelduf’u canlandırıyoruz. Aslında daha önceden duyduğumuz ya da tanıdık gelecek bir hikayeyi anlatıyor fakat yine de sürükleyiciliğini kaybetmiyor.

Oyunun hikayesi görsel roman tarzında anlatılıyor ve sesli diyaloglar yer almazken, kullanılan sanat tarzı ile anlatım oldukça iyi. Fimbul ağırlıklı olarak dövüşler üzerinden ilerliyor ve kontroller oldukça basit ve öğrenmesi kolay. Standart olarak hafif ve ağır saldırılarla blok kontrolleri yer alıyor. Buna rağmen plansız olarak bir grup düşmanla karşılaştığınız ilk seferde zorluk yaşayabilirsiniz.

Maalesef Fimbul’un rahatsız edici olduğu nokta zaman zaman düşen kare oranları. Özellikle küçük bir düşman grubu karşınıza çıktığında fps düşüşleri yaşanıyor. Oyunda boss savaşları da var ve bu kısımda da oyunu pek başarılı bulduğumu söyleyemem. Her bir boss aynı strateji ile ilerliyor: yakın bir mesafeden dev boyutlu bossla karşılaşıyorsunuz ve sizi bekleyen sınırsız sayıda mızrak bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey ise bir mızrak almak ve bossun zayıf noktasını göstermesini beklemek. Ardından devamlı olarak mızrak fırlatıyorsunuz, tekrar ediyorsunuz. İlk birkaç bossta bu keyifli gelse de, bir süre sonra oyunun zevkini kaçırıyor.

Fimbul aslında başarılı bir hikaye anlatımı ve güzel bir dünya içeriyor fakat kötü kontroller ve kendini tekrar edişi maalesef oynanışa gölge düşürüyor. Yine de uygun bir fiyatı var ve özellikle indirim dönemlerinde Nors mitolojisine ilgi duyanlar göz atmak isteyebilir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol