Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Filtrelere Veda: Snap Camera Kapatılıyor!

En sevdiğiniz filtreleri son bir kez kullanın çünkü Snap Camera çok yakında kapatılacak.

Snap Camera‘nın kapatılacağı duyuruldu. Popülaritesindeki erken yükselişe rağmen, Snapchat oldukça uzun bir süredir rakiplerine karşı üstünlük sağlamayı başaramadı. Buna rağmen, kitlesi için yeni özellikler sunmayı başardı ve hatta içerik oluşturucu araçlarını güçlendirerek uygulamanın son birkaç yılda yavaş yavaş büyümesini sağladı.

Uygulamanın en öne çıkan yönü ise filtreleriydi. Snap Camera, bu harika filtreleri yakında kapanacak olan uygulama ile PC’ye getirmeyi başardı ve kullanıcıların yıllarca görüntülü görüşmeler sırasında bu eğlenceli filtrelerden faydalanmalarını sağladı. Peki uygulama ne zaman ve neden kapatılacak? Gelin yavaştan detaylara inelim.

Snap Camera’ya Veda Ediyoruz

Snap Camera

Ne yazık ki, uygulamanın tamamen kapatılmasına sadece birkaç hafta kaldı. Snap Inc, Snap Camera için destek sayfasını güncelleyerek, uygulamayı 25 Ocak 2023’te kapatacağını açıkladı. Siteye göre bu tarihten sonra uygulama artık indirilemeyecek ve kullanılamayacak. Uygulamayı bilgisayarınızdan sildikten sonra web kameranızı varsayılan ayarlara döndürmek için size talimatlar verilecek.

İşin garibi, uygulamanın kullanıcıları aynı Lensleri ve filtre efektlerini içeren Web için Snapchat kullanmaya yönlendirecek. Tabii ki bu doğru bir çözüm değil çünkü Web için Snapchat tamamen ayrı bir ürün olan Snapchat uygulamasının web arayüzünden başka bir şey değil. Bu nedenle, son iki yıldır filtreleri kullanmaktan keyif alıyorsanız, bu hafta uygulamayı bol bol kullanın çünkü uygulama birkaç hafta içinde kullanılamayacak.

Bu arada, uygulamaya ek özellikler kazandıran Snapchat’in ücretli abonelik sistemine göz atmak isteyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.