Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 22, Gelmiş Geçmiş En Popüler Spor Oyunu Oldu

FIFA 22'nin geliştiricisi EA, son çalışmalarının bazı istatistikleriyle övündü. Oyunun lansmanından bu yana bir ay bile geçmedi ve kullanıcıları 2.1 milyardan fazla maç oynamayı başardı.

FIFA 22, ekim ayının başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana oldukça popüler oldu. Hatta Electronic Arts, FIFA 22’nin diğer tüm spor oyunlarından daha popüler olduğunu bile iddia etti. Bunu kanıtlamak için EA Sports, oyunun kullanıcılarına ilişkin verileri yayınladı.

FIFA 22

FIFA 22’nin İstatistikleri Paylaşıldı

Bugüne kadar 200’den fazla ülkeden futbol tutkunu 2.1 milyardan fazla maç oynadı, sahada günlük 89 milyon maça katıldı ve 5 milyar gol attı. En popüler kulüp Paris Saint-Germain oldu ve muhtemelen kimsenin şaşırmayacağı şekilde Neymar, Kylian Mbappé ve Leo Messi gibi oyuncular yüzünden.

Sanal Kulüpler ile 57.7 milyonun üzerinde maç ve Volta Futbolu ile 21 milyonun üzerinde maç yapıldı. Ayrıca, 2.1 milyon oyuncunun 3.1 milyon takım oluşturduğunu ve “Kulübünüzü Oluşturun” seçeneği olan Kariyer Modu’na sunulan yeni özelliğin keyfini çıkardıklarını da öğrendik.

David Jackson (EA Sports FIFA Başkan Yardımcısı) oyunun başarısını şu şekilde yorumladı:

“Küresel futbol platformumuzun büyümesi benzeri görülmemiş bir hızla devam ediyor ve fantastik topluluğumuz benzersiz bir düzeyde etkileşim kuruyor. Dünyanın her yerindeki hayranlara sunulan en sürükleyici futbol oyun deneyimlerini sunarak bu ivmeyi sürdürmekten heyecan duyuyoruz. Premier League, Bundesliga, LaLiga Santander, UEFA ve CONMEBOL dahil olmak üzere yüzlerce lisans ortağı ile dünyanın en özgün interaktif futbol platformunu yaratma ayrıcalığına sahibiz ve dünya çapında 150 milyondan fazla taraftarın favori ligleri, kulüpleri ve oyuncuları ile bağlantı kurmasını sağlıyoruz.”

https://twitter.com/EASPORTSFIFA/status/1451567808991608833

FIFA 22’nin çıkışı bu yıl 1 Ekim’de gerçekleşti ve oyun PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series S/X’te piyasaya sürüldü. Switch’te FIFA: Legacy Edition da mevcut ancak bu sürüm, önceki oyun ile karşılaştırıldığında neredeyse tamamen aynı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.