Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FaZe Clan, İlk Milyar Dolarlık E-Spor Kulübü Olacak

FaZe Clan ayrıca kendi büyümesine koymak için yaklaşık 300 milyon dolar alacak.

FaZe Clan‘ın ismini sıkça duyar olmuştuk. Profesyonel Call of Duty ekiplerine sponsorluktan tam bir eğlence şirketine dönüşen oyun merkezli e-spor grubu FaZe Clan, birleşme sonrasında borsada halka açılacak.

FaZe Clan Inc. ile B. Riley Principal 150 Merger Corp.‘u birleştirecek olan birleşme, FaZe Clan’ın sitesine göre “yaklaşık 1 milyar dolar” değerinde bir işlemle sonuçlanacak. Birleşme tamamlandıktan sonra, B. Riley Principal 150 Merger Corp, adını FaZe Holdings Inc. olarak değiştirecek ve NASDAQ’da FAZE olarak listelenecek.

FaZe Clan

FaZe Clan, 291 Milyon Para Kazanacak

Grubun CEO’su Lee Trink, “Oluşumumuzun kamu pazarına girme planlarının bu önemli kilometre taşını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. FaZe’in dijital-yerli dünyada içerik, oyun, eğlence ve yaşam tarzının bağlantı noktasında oturan bir marka olan gençlik kültürünün sesi haline geldiğine inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

FaZe ayrıca birleşmeden 291 milyon dolarlık bir miktar para kazanacak. Şirket, bu nakit enjeksiyonunu, Gen Z ve Millennial dijital eğlence alanlarına yönelik hızlı büyümesine yönlendirmeyi planlıyor. Şirket, dijital olarak yerel küresel çoklu platform varlığını içerik, oyun, eğlence, tüketici ürünleri ve metaverse arasında genişletirken organik ve inorganik büyümeyi finanse etmek için kullanacak.

FaZe, içerik üreticileri ve yayıncıları da bünyesinde bulunduran bir oluşum. Hatta bazıları, hayranlarına binlerce dolar kaybettiren bir kripto para birimini teşvik ettiği için kısa süre önce süresiz olarak askıya alındı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.