Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Fall Guys Bir Kez Daha Rekorları Alt Üst Etti

Fall Guys: Ultimate Knockout'un oynaması ücretsiz modele geçişi inanılmaz bir başarıya yol açtı. Oyun, Call of Duty: Warzone, Apex Legends ve Fortnite: Battle Royale'den daha çok oyuncu kazandı.

Fall Guys: Ultimate Knockout, 21 Haziran’da oynaması ücretsiz modele geçti. Oyunun ücretsiz sürümünün yayınlanmasından sonraki iki hafta içinde oyun 50 milyondan fazla kişi oyuna giriş yaptı. Bu sonuca PC haricinde PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Nintendo Switch ve Xbox Series X’de dahil. Oyunun ücretli sürümünün sadece PC ve PS4’te mevcut olduğunu belirtelim.

Daha önce geliştirici ekip, oynaması ücretsiz sürümün yayınlanmasından sonraki 48 saat içinde oyuna katılan 20 milyon oyuncuyla övünüyordu. Oyuncuların aşırı pahalı oyun içi mikro ödemelerden yüksek sesle şikayet etmesine rağmen, oyun inanılmaz başarılı oldu. İki haftada 50 milyon oyuncu, PC ve konsollarda oynaması ücretsiz oyunlar tarihindeki en iyi sonuçlardan bir tanesi haline geldi.

Fall Guys, Epic Games’in Yüzünü Güldürdü

Fall Guys

Fall Guys: Ultimate Knockout, Ağustos 2020’de PC ve PS4’te ücretli bir oyun olarak çıkış yaptı. Oyunun bu enkarnasyonu da büyük bir başarıydı; Yalnızca Steam’de 11 milyondan fazla kopya satıldı. PS4’te oyun başlangıçta bir PS Plus aboneliğinin parçası olarak mevcuttu ve proje kısa sürede bu hizmet tarihinde en çok indirilen oyun oldu.

Mart 2021’de Fall Guys’tan sorumlu stüdyo olan Mediatonic, Epic Games tarafından satın alındı ancak oyun uzun bir süredir Steam’de mevcuttu. Oyun, oynaması ücretsiz olduktan sonra Steam’den kaldırıldı. Aynı zamanda oyun Xbox One, PlayStation 5, Nintendo Switch ve Xbox Series X konsollarında çıkış yaptı. Son olarak oyunun çapraz platform desteği sunduğunu da belirtelim.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.