Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yerli Espor Analiz Firması Scoutli, 4 Milyon TL Hedefle Yatırım Turunda

Espor takımlarının ve koç ekiplerinin scouting ve analiz süreçlerini optimize etmek amacıyla kurulan Scoutli, çıktığı kitle fonlama yatırım turundan 4 milyon TL ile dönmeyi hedefliyor. Girişim, şimdiden hedeflenen yatırımın yarısından fazlasını almış durumda.

Espor takımları için scouting, veri analizi ve takım yönetim platformu sunan Scoutli, fonbulucu platformunda paya dayalı kitleme fonlama kampanyası başlattı. 2021 yılında Yücel Arda Bayram tarafından kurulan girişim, yeni çıktığı 60 günlük yatırım turundan 4 milyon TL ile dönmeyi hedefliyor. Henüz ikinci günde 2,4 milyon TL’den fazla yatırım alan Scoutli, hedefine beklenen daha kısa sürede ulaşmayı umuyor.

Yatırım turunun başarılı bir şekilde tamamlanması halinde girişim şirketi faaliyetlerini globaldeki operasyonunu güçlendirebilmek amacıyla ABD ve Dubai’de şirketler kuracak. Yatırımcılar yurtdışında kurulacak iki şirketin de ortağı olacaklar. Firma, uzun vadeli hedefler doğrultusunda 2028 yılının sonuna kadar 100 milyon dolar pazar değerine ulaşmayı ve dünyanın en büyük espor topluluğunu inşa etmeyi öngörüyor.

Scoutli, Global Operasyonlarını Büyütmeyi Hedefliyor

Scoutli espor analiz firması

Espor takımlarının ve koç ekiplerinin scouting ve analiz süreçlerini optimize etmek amacıyla kurulmuş olan Scoutli, veri tabanları ve ileri düzey analiz yöntemleri aracılığıyla şu anda 12 ülkeden 45 espor takımına hizmet veriyor. Firmanın veri tabanlarında 32 bin 500’den fazla espor oyuncusunun ve 350 binin üzerinde maç verisi bulunuyor. Şirket bunun yanında oyuncu ajanslarıyla 13 ülkeden 55’ten fazla espor oyuncusunu temsil ediyor ve bu bakımdan en büyük ajanslar arasında yer alıyor.

Scoutli, geçtiğimiz ay çıktığı köprü turda 26,93 milyon TL değerleme üzerinden 800 bin TL yatırım almış ve toplam yatırım tutarını 100 bin dolar seviyesine çıkarmıştı. Yerli girişim, fonbulucu platformundaki paya dayalı kitleme fonlama turunda 4 milyon TL fon talep ediyor. Hedeflenen miktarın yüzde 62’sine ulaşan Scoutli, 25 Kasım’da kampanyayı sonlandıracak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.