Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games, Fall Guys Geliştiricisi Mediatonic’i Satın Aldı

Popüler Fall Guys: Ultimate Knockdown'un geliştiricisi Mediatonic, Epic Games tarafından satın alındı. Oyun hala Steam üzerinden satılacak.

Epic Games, Fall Guys: Ultimate Knockout ile tanınan Mediatonic stüdyosunu içeren Tonic Games Group‘u satın aldı. Her iki kuruluş da işlemin oyunun gelişimini etkilemeyeceğini garanti etti. Büyük olasılıkla, Fortnite ile gişe rekorları kıran Epic Games oyuna Fall Guys’ı dahil edecek.

Fall Guys, çıktığı tüm donanım platformlarında, yani PC ve PS4’te desteklenmeye devam edecek. Xbox One ve Nintendo Switch için gelecek sürümlerin de devam etmesi bekleniyor. Ayrıca oyun Steam’de satılmaya devam edecek.

Bu, Epic Games tarafından yapılan bu tür ilk satın alma değil. Şirket 2019’da Rocket League’in geliştiricilerini satın aldı. Bu oyun söz konusu olduğunda, bir süre sonra oyun Steam’deki dağıtımdan kaldırıldı ancak oyunu satın alan kişiler hala tüm güncellemeleri alıyor.

Mediatonic Fall Guys

Bununla birlikte, Unreal Engine 3 tarafından desteklenen Rocket League’den farklı olarak FG: Ultimate Knockout’un Unity motorunu kullandığını belirtelim. Bu, Epic Games başkanının geliştirme planlarının daha iddialı hale geldiğini ve sadece kendi çözümlerini desteklemekle sınırlı kalmadığını gösteriyor.

Fall Guys: Ultimate Knockout, Ağustos 2020’de PC ve PS4’te piyasaya çıktı. Oyun geçen yılın en büyük hitlerinden biri oldu, sadece Steam’de 11 milyondan fazla kopya sattı. PlayStation 4’te oyun başlangıçta PS Plus aboneliğinin bir parçası olarak mevcuttu ve proje hızla bu hizmetin tarihinde en çok indirilen oyun haline geldi.

Lansmanından bu yana oyun sürekli geliştirildi. Bunun bir sonraki aşaması, Fall Guys 4041 ünvanını alan ve SF temalarına odaklanacak olan dördüncü sezon olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.