Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Uykularınızı Kaçıracak Netflix Korku Dizileri (2022)

Netflix korku dizileri listesi ile karşınızdayız. Gerilimi iliklerinize kadar hissedeceğiniz birbirinden etkileyici yapımları sizler için derledik.

Netflix Korku Dizileri – Sinema dünyası için en popüler temalardan biri olan korku, son dönemde dizi sektöründe de sıkça kullanılan bir konsept haline geldi. Özellikle Netflix kütüphanesinde oldukça etkileyici bir korku dizisi koleksiyonu bulunuyor. Elbette korku temalı bir diziden herkesin beklentisi farklı olabilir. Kimi komedi veya bilim kurgu unsurlarının yedirildiği korku dizilerini severken, kimi ise her anı ile gerilim yaşatanları beğenir.

Sizler için hazırladığımız en iyi Netflix korku dizileri listesi içinden kendi zevkinize uygun olanı bulacağınızı umuyoruz. Seçkiyi mümkün mertebe geniş tutmaya çalıştık, ancak önerileriniz olması halinde aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri korku temalı en iyi Netflix dizileri ile başbaşa bırakalım.

En İyi Netflix Korku Dizileri

Gece Yarısı Ayini / Midnight Mass (2021)

YouTube video

Mike Flanagan tarafından yaratılan Gece Yarısı Ayini, az sayıda insanın yaşadığı Crockett Adası’nda doğaüstü bir varlığın kök salmasını konu alıyor. Genç ve karizmatik rahip Peder Paul, eski papazın yerini aldıktan sonra adada garip şeyler olmaya başlar.

Sahilde ölü kediler bulunur, insanlar ortadan kaybolur ve hasta ve yaralılar mucizevi bir şekilde iyileşir. Bazıları bunun ilahi dokunuş olduğuna inanırken, bazıları uğursuz güçlerin insanlara musallat olduğunu düşünür. The Haunting of Hill House ve The Haunting of Bly Manor gibi Netflix korku dizilerini sevdiyseniz, Gece Yarısı Ayini’ni mutlaka izleme listenize eklemenizi tavsiye ederim.

Archive 81 (2022)

YouTube video

Archive 81, eski kasetleri ve video görüntülerini onarmakta oldukça usta olan yetenekli arşivci Dan Turner’ı takip ediyor. Gizemli bir müşteri için yeni bir iş üzerinde çalışan Turner, Melody adlı bir film yapımcısının video kasetlerinde karanlık bir sır keşfeder ve yakaladığı ipuçları onu gizemli bir tarikata götürür. Netflix’in 2022 yılında yayınladığı dizilerden biri olan Archive 81, ilk sezonunun ardından ne yazık ki iptal edildi.

All of Us Are Dead (2022-)

YouTube video

Daha önce Netflix zombi dizileri listemizde de yer verdiğimiz All of Us Are Dead, Squid Game’in ardından oldukça popüler oldu. Bir lisede başlayan salgın, efekte olan herkesi zombilere dönüştürür. Enfeksiyon hızla okulun dışına yayılır ve tüm Kore yarımadasını ele geçirir. Okulda kapana kısılan öğrenciler ya bir çıkış yolu bulacak ya da korkunç bir şekilde enfekte olacaktır.

The Haunting of Bly Manor (2020)

YouTube video

Netflix korku dizileri listemizi The Haunting of Hill House’un devam serisi ile sürdürüyoruz. Korku dizisi, yeni karakterler, yeni bir ortam ve yepyeni bir hikaye barındırıyor. 1980’lerde geçen The Haunting of Bly Manor, esrarengiz bir geçmişe sahip genç bir Amerikalı kadının iki küçük çocuğun bakımı için Bly Malikanesi’nde işe alınmasını konu alıyor. Bu gotik romantik hayalet hikayesi, hem duygusal hem de ürkütücü bir anlatıya sahip.

Marianne (2019)

YouTube video

Memleketine geri dönen ünlü bir korku yazarı, rüyalarına musallat olan kötü ruhun gerçek dünyada ortalığı birbirine kattığını keşfeder. Netflix’in Fransız orijinali Marianne, paranormal korku dizilerini sevenleri fazlasıyla etkileyecektir.

The Haunting: Tepedeki Ev / The Haunting of Hill House (2018)

YouTube video

Sırada, en iyi Netflix korku dizilerinden biri var. The Haunting of Hill House, trajediyle dolu iç içe geçmiş bir aile hikayesini konu alıyor. Hem geçmiş hem de günümüzden görüntüler içeren dizide dağılmış bir aile, eski evlerinin akıldan çıkmayan anılarıyla ve onları o evden uzaklaştıran korkutucu olaylarla yüzleşir.

Stranger Things (2016-)

YouTube video

John Carpenter, Steven Spielberg ve Ridley Scott gibi usta yönetmenlerin yanı sıra efsanevi yazar Steven King’in eserlerinden büyük ölçüde ilham alan Stranger Things, 1980’lerde kurgusal küçük Hawkins kasabasında geçiyor.

Mike, Dustin, Lucas ve Will, mahallerinde yer alan karanlık Hawkins Ulusal Laboratuvarı’ndan kaçan Eleven adlı telepatik güçleri olan küçük bir kızla tanışır. Harika bir genç oyuncu kadrosuna sahip olan dizide, Winona Ryder, Joyce Beyers ve David Harbour gibi ünlü oyuncular da rol alıyor. Eğer bilim kurgu unsurlarının hakim olduğu korku dizilerini seviyorsanız, Stranger Things’e kesinlikle başlamanızı öneririm.

Black Summer (2019-)

YouTube video

Son yılların en iyi zombi dizilerinden biri olan Black Summer, bir diğer Netflix dizisi Z Nation ile aynı evrende geçiyor. Seri, yayılan zombi salgınında kızını bulmak için umutsuz bir kadın olan Rose’u takip ediyor. Hikaye tarafında yer yer tutarsızlıklar olmasına rağmen özellikle bazı sahneleriyle takdiri hak eden dizi, ortalama bir insanın bir salgın kıyametine ne kadar hazırlıksız olabileceğini gerçekçi bir bakış açısıyla aktarıyor.

İzlemeniz Gereken Diğer Netflix Korku Dizileri

netflix korku dizileri

 • Daybreak 
 • The Vampire Diaries
 • Brand New Cherry Flavor
 • Ju-On Origins
 • Dracula
 • Kingdom
 • Ash vs. Evil Dead
 • Santa Clarita Diet
 • Chilling Adventures of Sabrina
 • You 
 • iZombie 
 • Slasher 

Netflix korku dizileri listemizdeki yapımlar bunlar. Peki, sizce Netflix’teki en iyi korku dizisi hangisi? Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.