Her Sunucu İçin Uygun En İyi 10 Discord Botu

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarından Discord, farklı amaçlarla kullanılan çok sayıda bota sahip. Bu botlar sayesinde sunucunuza müzik, oyun ve anket dahil binlerce yeni özellik ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda, her sunucu için uygun en iyi 10 discord botunu listeliyoruz.

En iyi Discord botları, her üst düzey Discord sunucusu için kritik önem taşır. Oyun odaklı mesajlaşma platformu, muazzam ölçekteki bot kitaplığı ile kullanıcılara geniş bir özgürlük alanı sunuyor. Fakat yukarıda da dediğim gibi kaliteli bir Discord sunucusu oluşturmak istiyorsanız, en iyi Discord botları birincil tercihiniz olmalı.

En İyi Discord Botları Hangileri?

en iyi discord botları

Bununla birlikte, binlerce Discord botu arasından hangisini sunucunuza ekleyeceğinize karar vermek zor olabilir. Bundan yola çıkarak, herkesin kullanabileceği en iyi 10 Discord botu listesi hazırladık.

En iyi Discord botları top.gg gibi çevrimiçi Discord bot listesi veya doğrudan web sitelerinde bulunabilir. Ardından Discord botlarını sunucunuza davet ederek ekleyebilirsiniz. Bir Discord bot daveti, normal bir sunucu davetiyle aynı şekilde çalışır. Bu nedenle botu Discord’a davet ettiğinizde, sunucunuzda görünecektir. Discord botlarını ekledikten sonra, doğrudan sunucunuzdan bot komutlarını kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki listede göreceğiniz botların tamamı ücretsiz olmakla birlikte, aralarında daha farklı özellikler için ek ücret talep edenler de bulunuyor. İşte karşınızda her sunucu için uygun en iyi Discord botları!

En İyi 10 Discord Botu

1. MEE6

en iyi discord botları mee6

MEE6, moderasyon için en iyi Discord botları arasındadır. Kullanımı en kolay kontrol paneli ile öne çıkan MEE6 botu; kötü dil, spam, spoiler ve dış bağlantılar gibi kural ihlalleri için sunucunuzdaki konuşmaları otomatik olarak tarar.

MEE6 bot komutları, belirli bir süre boyunca belirli sayıda ihlal gerçekleştiren bir kullanıcıyı sessize alacak, atacak veya kalıcı olarak yasaklayacak şekilde yapılandırılabilir. Bugüne kadar 12 milyondan fazla sunucuda kurulan Discord botu ile moderasyona ek olarak seviye sistemi, Twitch uyarılarını ve çok daha fazlasını ayarlayabilirsiniz.

Botun premium katmanında reklamsız deneyim, müzik yarışması eklentisi, ses kaydı ve birden fazla Twitch ve YouTube kanalı entegrasyonu gibi özellikler de mevcut. Discord moderasyon botu MEE6’yı buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

2. Dank Memer

Dank Memer

Dank Memer, Discord için en iyi meme botudur. Herhangi bir konuşmada doğru memeyi bulmanıza izin veren bir dizi bot komutu sunar. Ayrıca kendi memlerinizi de oluşturabilirsiniz.

Dank Memer ayrıca diğer kullanıcılardan çalarak, kumar oynayarak ve daha fazlasını yaparak sunucuda para kazanmanızı sağlayan bir “para birimi sistemi”ne sahip. Ardından bu jetonları, daha fazla oyun oynamak veya meme bot mağazasından özel öğeleri satın almak için kullanabilirsiniz.

Dank Memer’in temel özelliklerinin tümü ücretsiz, ancak daha havalı meme’ler için botun Patreon hesabına bağışta bulunabilirsiniz. Botu buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

3. Rythm

Discord muzik botu Rythm

Rythm, 30 Ağustos itibarıyla kaldırılan Groovy yerine kullanabileceğiniz en iyi Discord müzik botları arasında yer alıyor. Yaklaşık 36 farklı komutu destekleyen bot, ‘play’ komutuyla herhangi bir şarkıyı kolayca çalabiliyor. Ayrıca isterseniz, size YouTube’dan en iyi 10 arama sonucunu sağlayacak yerleşik bir arama komutuna bile sahip ve hangisini oynatmak istediğinizi manuel olarak seçebilirsiniz.

YouTube, SoundCloud, Twitch, Vimeo ve Mixer platformlarını kullanan Discord müzik botu Rythm, çalma listelerini ve şarkı sözlerini de destekliyor. Rythm’ı buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

4. Helper.gg

en iyi discord botları Helper.gg

En iyi Discord botları arasında bulunan Helper.gg, sunucunuz için biletleme sistemi sağlar. Genellikle yardım ve destek talebi amacıyla kullanılan bot, işletmeler ve müşteri hizmetleri için son derece yararlı özellikler sunuyor.

Discord için optimize edilen bu ticket’lar, belirli kanallar veya sunucu rolleri üzerine etiketlenebiliyor. Bu ticket’lar daha sonra ilgili kişiler tarafından organize edilebilir, yanıtlanabilir ve kapatılabilir. Helper.gg botunu buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

5. IdleRPG

IdleRPG discord botu

Metin tabanlı bir RPG oyununu sunucunuza getiren IdleRPG, en havalı Discord botlarından biridir. Kendi karakterinizi yaratabilir, görevlere katılabilir, eşya satın alıp takas edebilir, savaşabilir veya loncalara katılabilirsiniz. Botu sunucunuza ekledikten sonra tüm IdleRPG komutlarını kullanmak ücretsizdir, ancak botun Patreon hesabına bağış yaparak oyun içi ödüllerin kilidini açabilirsiniz. Botu buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

6. Arcane

Arcane botu

Arcane, Discord için sunucu katılımını teşvik eden bir seviyelendirme ve denetleme botudur. Seviyelendirme sistemini XP ve ödülleri belirlemek için yapılandırabilirsiniz. Arcane bot ayrıca ses seviyelendirmeyi de içerir, böylece üyeler sesli sohbet sırasında da seviye atlayabilir.

Otomatik denetleme özelliği, yeni ve ayrılan üyeleri kaydedebilir, istenmeyen postaları ve küfürleri önleyebilir. Ayrıca kuralları ihlal eden kişileri susturabilir, atılabilir veya yasaklayabilir. Arcane botunu buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

7. MedalBot

MedalBot discord

En iyi Discord botlarından MedalBot, video oyunu kliplerini Discord içinden oluşturmanıza ve görüntülemenize olanak tanır. Discord’a yeni bir klip yüklediğinizde, onu doğrudan Medal.tv’ye de yükleyebilirsiniz. Ek olarak MedalBot, herhangi bir Medal klibini Discord içinden görüntülemenizi sağlar.

Oyuna veya başka bir temaya göre klipler arayabilir veya bugüne kadar en çok görüntülenen kliplere bakabilirsiniz. Son olarak, siz ve sunucunuzun diğer üyeleri, Discord sunucunuzdan Madalya kliplerini yükseltebilirsiniz.

MedalBot’u denetleme, sunucu bakımı ve müzik için de kullanabilirsiniz. MedalBot istenmeyen postaları algılayabilir ve suçluları susturabilir, atabilir veya yasaklayabilir. Ayrıca belirli kelimeleri kara listeye alabilir, rolleri otomatik olarak atayabilir ve mesajları da silebilir. Botu buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

8. Xenon

Xenon en iyi discord botları

Ücretsiz Discord botu Xenon, sunucunuzu yedeklemek, bir sunucu şablonu yüklemek ve birden çok kanal arasında mesaj aktarmak için kullanılabilir. Bu özellikler, sunucunuzu yapılandırmanıza ve bir şeyler ters giderse onu geri yüklemenize yardımcı olabilir.

Xenon’da oyuncular, eğitim ve hayran toplulukları için çeşitli dillerde şablonlar bulunur. Bu şablonlar kanallar, kategoriler, roller ve daha fazlasının yapısını içerir. Yedeklemeler için ister manuel ister belirli bir zaman aralığından sonra otomatik yedekleme yapabilirsiniz. Xenon botunu buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

9. Apollon

Apollon botu

Zamanlama açısından en iyi Discord botlarından olan Apollon ile sunucu içinden bir etkinlik oluşturabilirsiniz ve üyeler, katılıp katılmadıklarını işaretlemek için onay işaretine, x düğmesine veya soru işaretine tıklayabilir.

Etkinlik gönderisini istediğiniz zaman silebilir veya belirli bir zamanda otomatik olarak silinecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Apollo, katılımcılara etkinliği hatırlatmak için otomatik özel mesajlar da gönderebilir. Hatta otomatik yinelenen olaylar bile oluşturabilir, böylece olayı her seferinde yeniden oluşturmak zorunda kalmazsınız. Apollon botunu buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

10. tip.cc

tip.cc

Tip.cc, Discord üzerinden kripto para bahşişleri göndermenizi sağlar. Bahşişlerde minimum ücret yoktur ve henüz kripto para cüzdanı olmasa bile istediğiniz kişiye bahşiş verebilirsiniz. Ayrıca aynı anda birden fazla kullanıcıya bahşiş verebilirsiniz. Tip.cc botu ayrıca Discord içinden para çekme ve para yatırma işlemi yapmanıza da olanak tanır.

Tamamen ücretsiz olan Tip.cc, Bitcoin, Ethereum ve Tether gibi 127’den fazla kripto para birimini destekler. Botu buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

En iyi Discord botlarından oluşan listemiz bu şekilde. Aralarında sunucunuza eklemeyi düşündüğünüz bir bot var mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol