The Witcher 2. Sezon Yayın Tarihi Açıklandı!

Netflix, üzerinden neredeyse 2 yıl geçen ilk sezondan sonra nihayet yeni sezonun yayınlanma tarihini açıkladı.

The Witcher 2. Sezon çıkış tarihi 17 Aralık 2021 olarak açıklandı! Witcher Con aracılığıyla birçok bilgi edindik. Bu kadar uzun bir bekleyişten sonra hayranlar şüphesiz Geralt of Rivia, Ciri ve Yennefer’i tekrar görmekten çok memnun olacak.

Çıkış tarihi dışında The Witcher 2. sezon hakkında bilinmesi gereken başka neler var? Dizinin yaratıcılarıyla yapılan röportajların yanı sıra yazar Andrzej Sapkowski’nin kaynak materyaline dayanarak birkaç sonuca varabildik ve ayrıca bir sonraki bölüm dizisinin tam kadrosunun kim olduğunu da biliyoruz. Bu sayfada, şimdiye kadar hakkında bildiğimiz her şeyi bulacaksınız.

Bahsedildiği gibi, şimdi 2. sezon için iki tanıtım fragmanı yayınlandı ve devam edecek çok fazla bilgi sunmasalar da, olacaklara dair heyecan verici küçük bir bakış paylaşıldı. Hikaye, oyuncu kadrosu, çıkış tarihi ve daha fazlasıyla ilgili bölümlere ayrılmış Netflix’teki The Witcher 2. sezon hakkında bildiğimiz her şeyi derledik. İşte Geralt’ın dönüşü hakkında bilmeniz gerekenler…

The Witcher 2. Sezon Çıkış Tarihi

Witcher 2. sezon 17 Aralık 2021’de piyasaya sürülecek, sonunda Netflix tarafından WitcherCon sırasında açıklandı. Artık beklemek yok!

The Witcher 2. Sezon Fragmanı

Netflix, The Witcher 2. sezona iki ultra kısa ilk bakış yayınladı, bu yüzden bunları teknik olarak serinin dönüşü için ilk resmi fragmanlarınız olarak sayabilirsiniz.

İlk video12 saniyede canlı yayınlansa da, hızlı düzenlenen çalışma süresine çok sayıda ilgi çekici kare sığdırmış. Odak noktası, 1. sezonda evi Nilfgaard İmparatorluğu tarafından fethedildikten sonra kaçan Ciri’ye odaklanmış. Ciri nihayet Geralt of Rivia ile temas kurduğunda, yeni bölümler 1. sezon sona erdikten hemen sonra başlayacak.

The Witcher haber sitesi Redanian Intelligence, Kaer Morhen’in kilit konumunu, Ciri’nin bir kılıç ustası olarak eğitiminin başlangıcını ve Nilfgaardlılar için bazı zarif yeni zırhları görebileceğimizi tahmin eden fragmanın ayrıntılı bir kare kare analizini bir araya getirdi.

Henry Cavill’in Geralt of Rivia’sına ışık tutan ikincisi aşağıda bulabilirsiniz. Benzer şekilde kısa, ancak hayranlara oyalanacak çok şey verdi.

The Witcher 2. Sezon Bölüm İsimleri Belli Oldu

  • A Grain of Truth
  • Kaer Morhen
  • What Is Lost
  • Redanian Intelligence
  • Turn Your Back
  • Dear Friend
  • Voleth Meir
  • Final Bölümü İsmi Açıklanmadı

The Witcher 2. Sezon Tüm Oyuncu Kadrosu

Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) ve Freya Allan (Ciri), The Witcher 2. sezonda yine bizlerle olacak. Şovun tüm kadrosu, önemli yeni karakterler de dahil olmak üzere Netflix tarafından açıklandı.

Kadroya üç yeni witcher katılacak: Paul Bullion tarafından oynanan Lambert ve Yasen Atour tarafından oynanan Coën. Witcher 2. sezon bizi witcherların yetiştirildiği Kaer Morhen’e götürecek. Gerçekten de, kitabın ve oyunların hayranları, ikisi de Geralt ve Vesemir gibi Wolf Witcher okuluna ait olan Lambert ve Eskel’e zaten aşina olacak.

Eylül ayında, dizide İsviçreli aktör Basil Eidenbenz’in canlandıracağı Eskel rolünün yeniden şekillendirildiğine dair haberler yayınlandı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle oyuncu kadrosunda değişiklik yapılması gerektiğinden gösteriye katıldı.

Yapımcıların görünüşte 2. sezon için fazladan witcher katmaları ilginç, çünkü bu canavar öldüren profesyoneller tipik olarak ölmekte olan bir tür olarak kabul edilmekte. Bu yüzden witcher sayısı çok az, ancak yine de Cat ve Bear gibi diğer Witcher okullarına referanslar mevcut.

Geralt’ın ait olduğu Witcher fraksiyonu olan Kurt Okulu, kıtanın karşı karşıya olduğu canavar tehdidine karşı aktif olarak her şeyi yapan birkaç Witcher okulundan birisi.

Mayıs 2020’de Redanian Intelligence, The Witcher 2. sezonda gelen üçüncü yeni witcher’ın Joel Adrian tarafından oynanan Hemrik olacağını söyledi.

The Witcher 2. Sezon

Oyuncu kadrosu için daha resmi duyurular açısından, Killing Eve’den Kim Bodnia’nın witcher eğitmeni Vesemir’i ve Game of Thrones’un Tormund Giantsbane olarak bilinen Kristofer Hivju’nun Nivellen’ı oynayacağını biliyoruz.

Diğer oyuncular arasında Francesca rolünde Mecia Simson, Lydia rolünde Aisha Fabienne Ross ve Vereena rolünde Agnes Bjorn yer alıyor. Deadline, Carmel Laniado’nun kadroya Violet adında genç bir karakter olarak en az üç bölüm boyunca katıldığını bildirdi.

Birinci sezondan geri dönen karakterler arasında, Jaskier (Joey Batey) ve Triss (Anna Shaffer) yer alacak. Eamon Farren da Cahir olarak geri dönecek. Birinci sezondaki diğer tanıdık yüzler arasında Tissaia (MyAnna Buring), Filavandrel (Tom Canton), Stregobor (Lars Mikkelson), Artorius (Terence Maynard), Sabrina (Therica Wilson Read), Murta (Lilly Cooper), Yarpen Zigrin (Jeremy Crawford) ve Istredd (Royce Pierreson) Mimî M Khayisa, dizide Fringilla Vigo olarak geri dönecek.

The Witcher oyunlarından karakterler de The Witcher 2. sezon için tasarlandı. Redanian Intelligence’a göre, Thronebreaker: The Witcher masallarında tanıtılan Lyria ve Rivia’nın esprili, güçlü Kraliçe Meve’sini Rebecca Hanssen (Enola Holmes) oynayacak. Sonra The Witcher 3 video oyununda (ayrıca Redanian Intelligence aracılığıyla) Cleaver’ı oynayan ve bilinmeyen bir rolde görünen Alastair Parker olacak.

Mart 2021’de Netflix, oyuncu kadrosuna eklenen yedi karakter daha açıkladı. Bunlar: Nenneke rolünde Adjoa Andoh, kitaplarda Melitele rahibesi, Liz Carr Fenn rolünde, Simon Callow Fenn’in ortağı Codringher rolünde, Graham McTavish Redanian silahlı kuvvetleri başkanı Dijkstra olarak, Chris Fulton büyücü Rience rolünde, Cassie Clare Redanian kraliyet danışmanı olarak Philippa Eilhart ve Downton Abbey’den Kevin Doyle, yeni bir karakter olan Ba’Lian rolünde.

The Witcher 2. sezon, birinci sezondan tamamen farklı yönetmenlere sahip olacak ve Netflix kim olduklarını doğruladı:

Ed Bazalgette (Son Krallık, Doctor Who)
Sarah O’Gorman (Jamestown, Lanetli)
Geeta Patel (Santa Clarita Diyeti, Patels ile Tanışın)
Stephen Surjik (Daredevil, The Umbrella Academy)

The Witcher 2. Sezon hakkında elimizde olan tüm bilgileri sizler için açıkladık. Sizin ikinci sezondan beklentileriniz neler? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol