Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Embracer, Eski Square Enix Montreal Stüdyosunu Kapattı

Embracer Group, maliyeti düşüren bir girişimle, yeni bir stüdyo adı aldıktan birkaç hafta sonra eski Square Enix Montreal stüdyosunu kapattı.

Embracer Group, Square Enix’in batı bölümlerini büyük bir anlaşmayla satın aldı, ancak holding şimdiden eski Square Enix Montreal stüdyosunu kapattığını açıkladı. Daha önce Square Enix Montreal olarak bilinen Hitman GO geliştiricisi Onoma, yeni şirketin çatısı altında yeni adını aldıktan sadece üç hafta sonra kapatıldı.

Bloomberg’den Jason Schreier, Embracer Group’un odağını konsol ve PC oyunlarına kaydırmasıyla Onoma’nın stüdyo kapılarını kapattığını bildirdi. Onoma’nın personeline, dün bir şirket toplantısında stüdyonun kapatıldığı bildirildi. Bloomberg’in kaynaklarına göre Onoma’nın kapatılması maliyet düşürücü önlem olarak gösterildi.

Embracer, Onoma Stüdyosunu Kapattı

Embracer

Kalan Onoma personelinin bir kısmı, Embracer Group tarafından satın alınmasının ardından bozulmadan kalan Eidos Montreal’e taşınacak. Eidos Montreal, Xbox ile ortak geliştirici ortaklığı da dahil olmak üzere birçok yeni projeyi üstlenecek.

Eski Square Enix Montreal stüdyosunun kapatılmasının yanı sıra, Eidos Montreal’in habersiz oyunlarından birini iptal ettiği bildirildi. Çeşitli söylentiler, iptal edilen projenin Stranger Things’den ilham alan bir “bisikletli çocuklar” oyunu olduğunu öne sürüyordu ancak oyunu çevreleyen ayrıntıların çoğu spekülasyonlara dayandığı için kesin konuşamıyoruz.

Eidos Montreal, yepyeni bir Deus Ex oyunu, Xbox ile ortaklaşa yeni Fable oyunu ve orijinal bir fikri mülkiyeti içeren çok sayıda yeni projeye devam ediyor. Deus Ex oyunu üretimde çok erken ve yeni fikri mülkiyeti yakın zamanda Eidos Montreal’de yeniden ele alındı.

Ayrıca, Eidos Montreal, ortak geliştirici ortaklığının bir parçası olarak Fable’dan sonra gelecekte daha fazla Xbox oyunu üzerinde çalışıyor olabilir ancak bu da bir spekülasyondan ibaret.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.