Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Elon Musk’tan Twitter’a ‘Karanlık Mod’ Ayarı

Artık X olarak adlandırılan Twitter'ın varsayılan modu karanlık bir tema olacak.

Twitter’ı satın aldıktan sonra Elon Musk gerek platformda gerekse şirkette birçok değişiklik yaptı. Platformun yeni CEO’sunun attığı hiçbir adım, kullanıcıları ne yazık ki memnun etmedi. Hatta platformun kullanıcı sayısında büyük düşüş gerçekleşti ve birçok kullanıcı, Meta’nın Threads platformunu kullanmaya başladı. Twitter’da yapılan en son yenilik ise isminin ve logosunun değişimi oldu. Artık X olarak adlandırılan sosyal medya devi, karanlık bir döneme giriş yaptı.

Karanlık dönem mecaz değil çünkü gerçekten Elon Musk X’in varsayılan modunu karanlık yapmak için kolları sıvadı. Tesla ve SpaceX CEO’su, başlarda X’in tamamen karanlık modda kullanılacağını ve ışık modunun silineceğini söylemişti. Ancak aldığı tepkilerden sonra bu fikrinden vazgeçti ve karanlık temayı yalnızca varsayılan olarak ayarlayacağını açıkladı.

Twitter Büyük Bir Gelir Kaybı Yaşıyor

Twitter

Dün gece Tweet atan Musk: ‘‘Pek çok insan ışık modunun gitmesini istemedi. Biz de isteklere kulak verdik ancak varsayılan ayar karanlık olacak ve ışıklar silinecek.” dedi. Platform isminin ani değişimi yukarıda da bahsettiğim gibi bazı yorumcuların ve uzmanların kafasını karıştırdı. Bloomberg, analistlere ve marka ajanslarından aldığı kaynaklara dayanarak Twitter markasının kaybının 4 milyar ila 20 milyar dolar arasında bir değere sahip olduğunu bildirdi.

Musk uzun zamandır platformu X olarak yeniden markalaştıracağını zaten söylüyordu ancak değişiklik gerçekten çok ani oldu. En son platformda, şirketlerin iş ilanları paylaşmasına izin verecek bir özelliğin yer alacağı belirtildi. Ondan önce platformdaki Tweet’lere günlük okuma sınırlaması getirilmişti ve bu adımdan sonra kullanıcılar hesaplarını kapatma kararı aldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.