Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hoşçakal Twitter, Merhaba X: Musk, İsim ve Logoyu Değiştirdi

Twitter'ın sahibi Elon Musk, sosyal medya platformunu "X" olarak yeniden markalandırıyor. Twitter'ın resmi hesabı yeni adına ve logosuna bugün itibarıyla resmen geçiş yaptı.

Geçtiğimiz yıl Twitter’ı 44 milyar dolar ödeyerek satın alan ünlü girişimci Elon Musk, o zamandan bugüne attığı radikal adımlar sebebiyle tartışılmaya devam ediliyor. Esas amacı sosyal medya platformunu sürdürülebilir karlılığa ulaştırmak olan Amerikalı milyarder; ücretli mavi tik, toplu işten çıkarmalar, CEO değişikliği ve içerik oluşturucular için yeni reklam geliri paylaşım programı dahil birçok hamle gerçekleştirdi.

Şimdi bunların belki de en çarpıcı olanı hayata geçiyor. Geride bıraktığımız hafta sonu Twitter’ın adının ve logosunun değişeceği haberleri düştü. Kısa süre sonra Musk, şirketin ikonik kuş logosunun ‘X’ harfine dönüşeceğini duyurdu. Bugün ise sosyal medya firmasının resmi Twitter hesabı yeni döneme resmen geçiş yaptı. Platformun logosu ve adı ‘X’ olarak yeniden markalaştırıldı.

Twitter Adı ve Logosu ‘X’ ile Değiştirildi

twitter adı değişti

65 milyondan fazla takipçisi olan resmi hesap, henüz konuya ilişkin bir paylaşımda bulunmadı, ancak sizin de girip görebileceğiniz üzere artık klasikleşmiş görünümünden çok uzakta. İlk kez yayımlandığı 2006 yılından bu yana aynı logoyu kullanan Twitter, bundan sonra ‘X’ olarak anılacak.

Bu arada uygulama tarafında henüz bir değişikliğin olmadığını belirtmekte fayda var. iOS ve Android sürümlerinde halen eski logo var, ancak onların da kısa süre içinde değişmesi bekleniyor. Peki, siz Twitter‘ın adının ve logosunun değişmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.