Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’ın Trans Çocuğu, Babasıyla Bağlarını Kopardı

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın trans çocuğu Xavier Alexander Musk, babasıyla hiçbir şekilde akraba olmak istemediğini belirterek adını ve cinsiyetini değiştirmek için başvuruda bulundu.

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk‘ın 18 yaşındaki trans çocuğu Xavier Alexander Musk, artık “biyolojik babasıyla hiçbir şekilde veya biçimde akraba olmak” veya “birlikte yaşamak” istemediğini belirterek adını ve cinsiyetini değiştirmek için başvuruda bulundu. Xavier, kadın olarak tanınmak istediğini ve adının Vivian Jenna Wilson olmasını istedi.

BBC’nin haberine göre hem isim değişikliği hem de yeni doğum belgesi talebinin yer aldığı başvuru dilekçesi, Santa Monica’daki Los Angeles County Yüksek Mahkemesi’ne sunuldu. Tesla ve SpaceX CEO’su, 2000’den 2008’e kadar Xavier ya da yeni ismiyle Vivian’ın annesi Kanadalı yazar Justine Wilson ile evli kaldı.

Musk’ın Çocuğu Cinsiyetini Değiştirmek İstiyor

elon musk kızı

İlk oğulları Nevada, 2002’de doğdu ancak 10 hafta sonra ani bebek ölümü sendromuna yakalanarak öldü. Çiftin daha sonra Xavier ve Griffin adında ikiz oğulları ve Damian, Kai ve Saxon adında üçüz erkek çocukları oldu. Musk’ın inişli çıkışlı bir ilişkisi olduğu şarkıcı Grimes’ten X Æ A-Xii ve Exa Dark Sideræl adında iki çocuğu daha var.

Musk, Babalar Günü’nde Twitter’dan yaptığı paylaşımda tüm çocuklarını çok sevdiğini söyledi. Ünlü milyarder, kızının kendisini reddetmesi hakkında henüz bir yorumda bulunmadı. Geçmişte transseksüellik ile ilgili tartışılan sözler sarf eden Musk, 2020 yılında trans bireyleri desteklediğini, ancak cinsiyet zamirlerinin berbat olduğunu söylemişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.