Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’ın İstanbul’un Fethi Paylaşımı Olay Oldu

Sürekli sosyal medyada paylaştığı gönderilerle olay olan Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, dün yaptığı "Constantinople 1453" paylaşımıyla adeta olay yarattı. Başkan Erdoğan'ın dün "Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın" sözlerinin ardından gelen paylaşım, tartışmaları alevledi.

Yaptığı yatırımlar ve sosyal medya paylaşımları ile gündemden düşmeyen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk yine çok konuşulacak bir paylaşıma imza attı. İstanbul’ın Fethi’ne atıfta bulunan ünlü milyarder, zamanlaması manidar olacak şekilde bir karikatür paylaştı.

Elon Musk’ın Twitter‘da paylaştığı karikatürde bir bizans askerinin yatakta yattığını ve uykusundan yeni uyanmış bir şekilde “Kapıyı kilitlemiş miydim?” ifadelerini kullandığını görüyoruz. Görselin altında ise “Constantinople 1453” yazısının yer alması ise dikkat çekiciydi. Asıl dikkat çeken nokta ise, İstanbul’un Fethi’nin Batı kaynaklarında açık bırakılan bir kapı yüzünden olduğunun iddia edilmesi.

Elon Musk’ın Constantinople 1453 Paylaşımı

Elon Musk

Twitter’da neredeyse 100 milyon takipçisi olan ünlü milyarder Elon Musk’ın gönderisine doğal olarak binlerce yorum geldi. An itibarıyla 385 bin beğeni alan gönderinin altında ise binlerce yorum birikti. Profesör doktor Emrah Safa Gürkan, yayıncı Ahmet “Jahrein” Sonuç, yazar Nuray Bilgili ve deneyimli gazeteci Cüneyt Özdemir gibi ünlü isimlerde tartışmaya katıldı.

Emrah Safa Gürkan, “Oğlum adamı linçlemeyin Bizanslılarla dalga geçiyor. Her yerden kendinize mağduriyet çıkarmayın ya;)” yanıtıyla bir süre uzun bir tartışmanın fitilini ateşledi. Birçok yabancının da gönderinin altına yanıtlar vermesiyle, Elon Musk yine dünyanın gündemine oturmuş oldu. Gündemden hiç düşmemeyi başaran Tesla CEO’su geçtiğimiz aylarda da Atatürk’ün bir sözünü paylaşmasıyla ülkemizde gündem olmuştu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu sadece mizahi bir paylaşım mı yoksa bir gönderme mi var? Peki tartışmalara katıldınız mı? Katılanlar arasında kimi haklı buluyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşmanız için sizleri yorumlar kısmına bekliyoruz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.