Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’ın Serveti Tek Bir Günde 36 Milyar Dolar Arttı!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın kişisel serveti, tek bir günde 36 milyar dolar artarak, toplamda 288,6 milyar dolara yükseldi. Söz konusu meblağ, şimdiye kadar kaydedilen en büyük tek günlük kazanç olarak kayıtlara geçti.

Elon Musk’ın serveti katlanmaya devam ediyor. Dün sabah erken saatlerde araç kiralama şirketi Hertz’in kendi filosu için 100.000 adet Tesla satın almayı planladığını duyurması, elektrikli otomobil firmasının piyasaya değerini ve aynı zamanda Musk’ın kişisel servetini zirveye taşıdı.

Tesla’nın hisse fiyatı pazartesi günü yaklaşık yüzde 13 arttı ve şirketin piyasa değeri ilk kez 1 trilyon doların üzerine çıktı. Bloomberg’e göre sadece bir günde 36 milyar dolar daha zengin olan Musk, şimdiye kadarki en büyük tek günlük kazanca imza attı. Böylece ünlü girişimcinin kişisel serveti 288,6 milyar dolara ulaştı.

Elon Musk’ın Serveti, 300 Milyar Dolara Merdiven Dayadı

elon musk'ın serveti

Elon Musk’ın serveti, dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden Toyota’nın 282 milyar dolarlık piyasa değerini geçti. Ayrıca General Motors (83,9 milyar dolar) ve Ford (62.8 milyar dolar) gibi Tesla’nın rakiplerini de gölgede bıraktı. Musk, Tesla’nın yaklaşık yüzde 20’sine sahip ve bu hisse, Boring Company ve SpaceX gibi girişimleri de içine alan kişisel servetinin lokomotifi konumunda.

Musk, ilk kez ocak ayında Amazon’un kurucusu Jeff Bezos‘u geçerek dünyanın en zengin insanı olmuştu. Bloomberg’in tahminlerine göre Jeff Bezos’un serveti şu anda 192,6 milyar dolar. Bu da, Musk’ın Bezos’tan yaklaşık 100 milyar dolar daha zengin olduğu anlamına geliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.