Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, PS3 Hacker’ını Twitter’da İşe Aldı

Elon Musk, PS3 Hacker'ı George Hotz'u Twitter'da çalışması için işe aldı. Söylenenlere göre Hotz, şirkette gönüllü çalışacak.

Elon Musk, PlayStation 3’ü hacklemesiyle tanınan George Hotz’u Twitter’da çalışması için işe aldı. George Hotz’un ilk önceliği Twitter’ın şu anda bozuk olan arama kısmını düzeltmek olacak. Musk daha önce hackerı Tesla için kiralamaya çalışmıştı ancak kendisiyle ortak bir anlaşmaya varamamıştı. Hacker Hotz, daha sonra Tesla’nın otopilot yapay zekasına karşı rakip yazılım geliştiren Comma AI‘yi kurdu.

Musk daha sonra, Hotz’un kapsamlı mühendislik kabiliyetine sahip olmadığını ve tek bir kişinin geliştirdiği yazılımın gerçek arabalarda kullanılamayacağını söyledi. Tüm bu tartışmalardan sonra, aslında birçok mühendisin halletmesi gereken bir sorun için yalnızca Hotz’u tuttu. Hotz yakın zamanda, Musk’ın sert koşullarda çalışmayı kabul etmeyen şirket çalışanlarını kovmasını övdü. Büyük ihtimalle ikilinin arası bu açıklama sonrası ısınmaya başladı.

Elon Musk Hotz’a Ücret Ödemeyecek

Elon Musk

Hotz, Twitter içib toplam 12 hafta çalışacak ve söylenene göre bunun için birçok plan oluşturdu bile. Arama sonuçlarından giriş yapma penceresine kadar birçok şey bu planlarda yer alıyor. Musk bu projede kendisine yardımcı olabilecek birden fazla tam zamanlı mühendisi işten çıkarttı. Ve komik bir biçimde Holtz’un gönüllü çalışmasını istedi.

Hotz’un yakın zamanda işten çıkarılan mühendislerin yerini alıp almadığını sormak için Elon Musk’a ulaşıldı ancak henüz bir cevap alınamadı. Konuyla ilgili Hotz, “Stajımı hala bir kazanç olarak görüyorum.” diye tweet attı. Alan memnun veren memnun olduğu için diyecek pek bir sözüm yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.