Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’ın Serveti Eriyor: 2022’de 100 Milyar Dolar Kaybetti

Elon Musk'ın en büyük girişimi olan Tesla, bu yıl inanılmaz hisse değeri kaybı yaşadı. Ünlü milyarderin net serveti de bu düşüşten nasibini aldı.

Tesla, SpaceX ve Twitter CEO’su Elon Musk, bu yıl servetinde oldukça büyük bir kayıp yaşadı. Bu yıl 100 milyar dolar net servet kaybeden Elon Musk, milyarderler endeksinin en sert düşüşünü yaşadı. Geçen yıl kasım ayında iş insanının net serveti 340 milyar dolara ulaşmıştı. Ardından Tesla hisseleri, bu haftanın başında son iki yılın en düşük seviyelerine ulaştı. Musk’ın serveti, Twitter’ı satın alacağını açıklamasından sonra 170 milyar dolar eksildi.

Tesla’da yaklaşık yüzde 15 hisseye sahip olan Musk, yalnızca bir günde yaklaşık 8,6 milyar dolar kaybetmiş oldu. Elon Musk, en büyük gelirini Tesla hisselerinden alıyor ancak bu yıl, sırf Twitter’ı satın almak için Tesla hisselerini satmaya başlaması şirketin değerini yüzde 58 düşürdü. Ancak iş adamı, dünyanın en lüks markalarından birinin sahibi olan Louis Vuitton başkanı Bernard Arnault’u geride bırakarak yine dünyanın en zengin insanı konumunda kalmayı başardı.

Elon Musk Twitter Yüzünden Tesla’yı Unuttu

Elon Musk

Aynı endekse göre Musk’ın net serveti, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos‘un ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates‘in servetini en az 50 milyar dolar fark ile geride bıraktı. Tesla’nın hisse senedi fiyatı bu yıl, ekonomik kriz ve Federal Rezerv’in faiz oranı artışları nedeniyle teknoloji piyasasında oldukça baskı altında kaldı.

Yatırımcılar, Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldıktan sonra Tesla CEO’su rolüne odaklanıp odaklanamayacağı konusunda oldukça endişeli. Twitter ile kafayı bozan Musk’ın son zamanlarda yaptıklarını göz önünde bulundurursak yatırımcılar oldukça haklı görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.