Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dogecoin Yatırımcıları Elon Musk ve Şirketlerine Dava Açtı

ABD'deki bazı Dogecoin yatırımcıları, kripto para biriminin fiyatını şişirdiği ve sık sık yükselmesine neden olduğu gerekçesiyle Elon Musk, Tesla ve SpaceX'e tazminat davası açtı.

Kripto paralardaki keskin düşüş hız kesmeden devam ederken, yatırımcılar zararlarını tazmin etmek için farklı yollara başvurmaya başladı. TechCrunch‘un haberine göre ABD’deki bazı Dogecoin yatırımcıları, Elon Musk, Tesla ve SpaceX‘in kripto para biriminin fiyatını şişirdiği ve sık sık spekülasyon yaptığı gerekçesiyle milyarder girişimci ve şirketlerine toplu dava açtı.

Musk’ın Twitter’dan Dogecoin hakkında pek çok paylaşım yaptığını belirten davacılar, bu sayede değerin yapay olarak yükseltildiğini iddia etti. Bu tweet’leri ve Musk’ın kendisine “Dogefather” olarak atıfta bulunmasını, Tesla ve SpaceX CEO’sunun kripto para birimini kontrol ettiğinin kanıtı olduğunu öne süren davacılar, Musk’ın para kaybeden yatırımcıların uğradığı zararlardan sorumlu tutuyor.

Musk’ın Dogecoin Paylaşımlarına Dava

elon musk dogecoin

Perşembe günü Manhattan’daki federal mahkemeye sunulan şikayet dilekçesinde, Dogecoin yatırımcılarının 86 milyar dolarlık zararının, Musk’ın tweet atmaya başlamasından bu yana üç katına çıktığı belirtiliyor.

Dogecoin’in hiçbir değeri olmadığı halde yanlış ve aldatıcı bir şekilde meşru bir yatırım aracı olarak pazarlandığını savunan davacılar, Musk ve şirketleri SpaceX ve Tesla’nın 2019’da Dogecoin‘i satın almaya, tanıtmaya, desteklemeye ve işletmeye başladığından beri yaklaşık 86 milyar dolar kaybettiklerini iddia etti. Musk’tan davaya ilişkin henüz bir açıklama gelmiş değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.