Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elite Dangerous Odyssey’e Eklenecek Yeni Gemiler Paylaşıldı

Elite Dangerous geliştiricileri, hayranlara yakında eklenecek ana gemi iç mekanlarının alfa görüntülerine ilk bakışlarını vererek, en yeni güncellemeyi tanıttı.

Elite Dangerous, görsel olarak çarpıcı ve açıkçası devasa bir oyun. Bu oyunda, doğru fizik, yüz milyarlarca yıldız ve gezegenle tamamlanmış Samanyolu galaksisinin 1:1 rekreasyonunu keşfedebilirsiniz. Bunu mükemmel birinci şahıs yıldız gemisi kontrolleriyle birleştirin ve bazılarının son yirmi yılın en iyi uzay oyunlarından biri olduğunu düşünmesi şaşırtıcı değil.

İlk sürüm büyük resme odaklanırken, geçen yılki Odyssey genişlemesi Elite Dangerous oyuncularının galaksiyi daha yakından keşfetmesine olanak tanıyor. Son zamanlarda hayranlar, Elite Dangerous’un devasa filo taşıyıcılarının yakında eklenecek olan iç mekanlarına erken bir bakış attı.

Elite Dangerous Odyssey’in En Büyük Gemileri

Elite Dangerous

Kıdemli oyun tasarımcısı Derin Halil, önümüzdeki yılın başlarında Elite Dangerous: Odyssey’in 11. güncellemesiyle gelen taşıyıcı iç mekanları gösteren alfa görüntüleri aracılığıyla hayranlarını gezdirdi. Görüntüler, oyunun Drake sınıfı filo taşıyıcılarından birinin yakında eklenecek iç mekanını gösterdi. Bu gemiler, mobil uzay istasyonları olarak hizmet veren oyundaki en büyük ve en pahalı gemiler olacak.

Gemi iç mekanları arasında dükkanlar, mürettebat odaları, barlar ve oyunculara ekipman ve yükseltme satın almaları, görevler almaları veya sadece takılmaları için alanlar mevcut. Gemiler ayrıca, işleriyle ilgili çok sayıda NPC ile dolu olacak. Oyuncuların geminin içini keşfetmelerine izin vermek, şüphesiz onlara sadece büyük gemiler değil, FTL özellikli kasabalar gibi olduklarını hatırlatmanın harika bir yolu olacak.

Güncelleme ayrıca, taşıyıcının sahiplerinin geminin içini özelleştirmesine de izin verecek. Bu, modüler bir sistem aracılığıyla farklı hizmetler eklemeyi ve taşıyıcının iç renk şemasını değiştirmeyi içerecek. Taşıyıcıların ayrıca düzenli ziyaretçilerin erişemeyeceği özel bir güvertesi de olacak. Bu alan hazır bir oda ve gemi köprüsünü içerecek. Taşıyıcının çevresinin harika bir manzarasını sunacak ve özel güverte, oyunculara kendi sanal kulüp binasına benzer bir şey sağlayacak.

Yedi yıl önce piyasaya sürülen Elite Dangerous, rakipsiz ölçeğiyle oyuncuları büyüledi ancak birçok özelliği de eksikti. Oyuncular, gezegenlere inemiyor, gezegenleri keşfedemiyor ve hatta fırlatma sırasında uzay gemilerinden çıkamıyordu. Uzay istasyonlarıyla kenetlenmek genellikle geniş bir yörünge şehri izlenimi veriyordu ancak oyuncular onlarla yalnızca kokpitlerindeki bir menü arayüzü aracılığıyla etkileşime girebiliyordu. Ancak bu, daha sonraki güncellemelerle, özellikle de geçen yıl Elite Dangerous’un devasa Odyssey genişlemesiyle değişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.