Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring’in Yaş Sınırlaması Ortaya Çıktı

Elden Ring için ESRB derecelendirmesi yayınlandı; Kısmi çıplaklık ve küfürle birlikte oyunda birçok kanlı sahne olacağı ortaya çıktı.

Elden Ring için resmi ESRB derecelendirmesi yayınlandı ve bununla birlikte, diğer FromSoftware oyunlarına paralel olarak oyunda olacak aşırı kan seviyelerinin ayrıntıları ortaya çıktı. Soulsborne serisi, korkunç düşmanları ile tanınır, Bloodborne özellikle vücut korkularına ve Lovecraftian canavarlıklarına ağırlık veriyordu, bunların hepsi oyuncuyu her türlü rahatsız edici şekilde ürkütme ve germe yeteneğine sahip.

Soulsborne oyunlarından biri hariç tümü, ESRB’den bir Yetişkin derecesi aldı ve Dark Souls 2 ilk kez Genç derecesi alan Souls oyunu olmuştu. Dark Souls 2’nin diğer FromSoftware oyunlarından nasıl daha düşük bir puan almayı başardığı belli değil ancak bunun oyun boyunca ortaya çıkan daha koyu kan yüzünden olması muhtemel. Dark Souls, Dark Souls: Remastered, Dark Souls 3, Bloodborne ve Sekiro: Shadows Die Twice, yüksek kan ve vahşet seviyeleri sayesinde Yetişkin reytingleri kazandı.

Elden Ring’te Bol Bol Kan Olacak

Elden Ring

Elden Ring’in piyasaya çıkmasına sadece haftalar kaldı ve oyun için ESRB yaş derecelendirmesi şimdi açıklandı. Yaş derecelendirme web sitesine göre Elden Ring, Yetişkin Oyunu olarak kabul edildi; Yani 17 yaş ve üzeri olacak. Bunun nedenlerinden biri, oyundaki aşırı kan ve şiddet seviyelerinden kaynaklanmakta; Derecelendirme, yaralanma nedeniyle oluşan kan sıçraması, acı çığlıkları, oyun içi koleksiyon işlevi gören kopmuş uzuvlardan kaynaklı.

Elden Ring, Ekim ayında Güney Kore’de de Olgun derecelendirme eşdeğeri aldı. Oyunda ayrıca kısmi çıplaklık içeren müstehcen temalar ve küfürler de olacak. Oyunun ESBR derecesi, hayranların oyun hakkında daha önce gördükleriyle örtüştü. Kanlı saldırıların bazıları, oyunun piyasaya sürülmesinden önce oynanabilir bir yapısına sınırlı erişim sağlayan kapalı beta testi sayesinde şanslı oyuncular tarafından zaten test edildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.