Earth Defense Force: Iron Rain İlk Bakış

Yeni yapımcı ve yeni Earth Defense Force oyunu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Yeni Earth Defense Force: Iron Rain geçtiğimiz hafta PlayStation 4 için çıkış yaptı ve aslında seriye aşina olanlar için aynı mantık ve senaryoya sahip. Bir kez daha rutin işlemleri yapıyoruz; böcekler ortaya çıkıyor, istilaya başlıyor ve biz de dünyanın koruyucuları olarak devreye girerek gezegeni kurtarmaya başlıyoruz. Peki Earth Defense Force: Iron Rain bu sefer neler vadediyor?

EARTH DEFENSE FORCE:IRON RAIN_20180525192028

Detaylara girmeden önce şunu söyleyeyim, Iron Rain aslında Earth Defense Force serisi için bir spin-off şeklinde ve bu yüzden farklılığını hissettiriyor. Tabii ki her zaman olduğu gibi yine seçecek çok fazla silah, zayıflıkları ve güçlü yanları olan canavarlar ve farklı bölümler yer alıyor. Ayrıca geliştirici firma da değiştiği için ağızda bıraktığı tat farklı oluyor. Ortak yön ise yine yüzlerce böcek öldürecek olmanız.

Uzaylılar yine hiçlikten çıkıp geliyorlar ve dünyadaki çeşitli şehirlere saldırarak savunmasız bırakıyorlar. Beş yıllık savaşın ardından devreye biz giriyoruz ve aralıksız bir aksiyonun içine dalıyoruz. Oyunda yine yıkım büyük bir unsur olurken, epik savaşlar yaşanıyor. Silah çeşitliliği yine muazzam ve Earth Defense Force: Iron Rain’de kilidi açılabilen çok fazla eşya var. Farklı silah tiplerinden el bombalarına, tuzaklardan tanklara, jetlere ve robotlara kadar sayısız alet – silah kullanıyoruz. Aynı zamanda zırhlar da farklı renk ve desenlerle özelleştiriliyor. Bu da oyunu gerçekten daha oynanabilir kılıyor.

Önceki oyunlarda olduğu gibi Earth Defense Force: Iron Rain’de de dört sınıf yer alıyor: Trooper, Jet Lifter, Heavy Striker ve Prowl Rider. Fakar en yeni sınıf Prowl Rider’ı daha çok sevdim ve savaş alanında daha verimli buldum.

Oyunda doğrudan görevlere dalarsanız hayal kırıklığı yaşamayacaksınız. Her ne kadar Earth Defense Force: Iron Rain’de önceki oyunlara göre daha az görev olsa da, hepsi oldukça özgün ve benzersiz hissettiriyor. Bazen üs savunuyoruz, bazen büyük bossları alt ediyoruz, bazen de araç sürüp derin mağaralara dalıyoruz. Aksiyon hiç durmuyor ve böyle olunca hikayenin vasatlığı da rahatsız etmiyor.

Bence Earth Defense Force: Iron Rain, serinin en iyi oyunlarından birisi olmuş ve yeni yapımcı firma kesinlikle işini hakkıyla yapmış. Akın akın gelen yüzlerce, binlerce böceği öldürmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol