Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

EA Sports FC 24 Kariyer Modu’nda Öne Çıkan Yenilikler

EA Sports, futbol simülasyonu serisinin yeni bölümü olan FC 24'ün Oyuncu ve Menajer Kariyer Modlarında yaptığı değişiklikleri ve iyileştirmeleri açıkladı.

EA Sports FC 24, HyperMotion V ve PlayStyles gibi iyileştirmelerle gelecek ancak Kariyer modu ne gibi yenilikler sunacak? Kariyer, Ultimate Team kadar büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmasa da, halen serinin yapı taşlarından birisi oldu. EA, bu yılın Menajer ve Oyuncu Kariyer modlarında yapılan en büyük değişiklik ve iyileştirmelerden bazılarını tanıttı.

Oyuncular her yıl Kariyer modu için büyük yenilikler beklese de, EA tüm ilgisini Ultimate Team‘e kaydırarak bu kısmı biraz boşladı. Peki, FIFA ismini bırakarak yeniden markalaşan serinin yeni ismiyle ilk oyunu olacak FC 24 için Kariyer modunda dikkate değer yenilikler olacak mı? Gelin, tüm detaylarıyla hem Oyuncu hem Menajer kariyerinin tüm yeniliklerine göz atalım.

EA Sports FC 24 Kariyer Modu Özellikleri

EA Sports FC 24 Kariyer Modu'nda Öne Çıkan Yenilikler

Menajerlik Kariyerine bu yıl yapılan en büyük eklemelerden biri, sizin emrinizde çalışacak tüm bir koçluk ekibini yönetmek zorunda olmak olacak. Farklı niteliklere ve farklı uzmanlıklara sahip farklı koçları işe alabileceksiniz ve koçluk ekibiniz ne kadar geniş ve iyiyse, oyuncularınızın nitelikleri de o kadar gelişecek ve elbette hangi özelliklerin geliştiği, oyuncularınızın yapısına bağlı olacak.

Bu arada, birkaç farklı şekilde yapacağınız maçlara hazırlanmaya da artık daha fazla önem verilecek. Yeni başlayanlar için takım antrenman sistemi yenilenecek ve artık Performans ve Enerji gibi her biri farklı bir odağa sahip olacak beş farklı Eğitim Planı arasından seçim yapmanıza izin verecek. Yani maçlardan önceki hazırlık döneminiz de artık bir hayli önemli olacak.

Her oyuncu için ayrı bir Antrenman Planı ayarlayabileceksiniz ve her oyuncunun gereksinimleri sezon ilerledikçe oyuncunun doğal kondisyonu, kaç dakika oynadıkları, fikstür programınızın ne kadar dolu olduğu gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişecek. Antrenman Planları ile karşı karşıya kalacağınız temel zorluk, bir oyuncunun performans düzeylerini oluşturmak ile sezon boyunca kondisyon düzeylerini koruyabilmelerini sağlamak arasında doğru dengeyi bulmak olacak.

FC 24’te Ballon D’or töreni Olacak

EA Sports FC 24 Kariyer Modu'nda Öne Çıkan Yenilikler

Bu arada, artık her maçtan önce size bir sonraki rakibinizin olası dizilişini, son beş maçtaki formlarını, kilit oyuncularını ve en büyük hücumlarını kapsayan taktiksel bir analiz sunan maç öncesi raporları da alacaksınız. ve savunma güçleri. Son olarak, bir oyundan önce bir defaya mahsus eğitim bölümleri olacak ve başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra katılan oyuncuları bir sonraki oyunda kullanabilecekleri geçici PlayStyle kilitleri ile ödüllendirecek olan Maça Hazır Eğitimi olacak.

Oyuncu Kariyeri tarafında, en büyük yeni ekleme oyuncu temsilcileri olacak. Belirli bir ligde belirli bir büyük kulübe katılmak gibi belirli hedefler doğrultusunda çalışabileceksiniz ve bunun ardından menajeriniz size hem kısa hem de uzun vadeli hedefler belirleyerek bu hedefi gerçeğe dönüştürecek ve kariyer yolunuzda daha fazla kontrole olanak tanıyacak.

Diğer eklemeler arasında kupa kazanan bir sezonun sonunda üstü açık otobüs geçit törenleri ve hatta her yılın sonunda seriye yeni eklenen bir Ballon D’or töreni gibi yeni ara sahneler ve etkinlikler yer alıyor. Menajerlik Kariyerinde, artık maçları da izleyebilecek ve bunu yaparken gerçek zamanlı olarak taktikler belirlemeye devam edebileceksiniz.

EA Sports FC 24, 29 Eylül‘de PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch için çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.