Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA, Iron Man Oyununun Yapımına Başladı

Electronic Arts, Marvel ortaklığındaki tek oyunculu Iron Man oyununun geliştirilmesine başlandığını açıkladı. Proje, Montreal'deki EA Motive ekibi tarafından hayata geçiriliyor.

Eylül 2022’de Electronic Arts, tek oyunculu bir Iron Man oyununun ön yapım aşamasında olduğunu duyurmuştu. Marvel ortaklığında Montreal’deki EA Motive ekibi tarafından geliştirilen proje üzerindeki çalışmalar, resmen başlamış bulunuyor. Reddit’teki DeadSpace Devs hesabı tarafından paylaşılan mesajda “Motive ekibi, harika bir Iron Man oyunu üzerinde çalışmaya başladı ve sizler oyunun emin ellerde olduğundan emin olabilirsiniz!” ifadeleri yer aldı.

Kısa zaman önce çıkan Dead Space remake‘i ile takdir toplayan Motive, hünerlerini bu kez de ünlü Marvel karakterini temel alan tek oyunculu oyunda gösterecek. Kanada merkezli stüdyonun kariyer sayfasında Iron Man için bir geliştirme direktörü, kıdemli oyun programcısı, yapay zeka programcısı ve ses programcısı arandığı belirtiliyor. Bu ilanlar, geliştirmenin hala erken safhalarda olduğuna işaret ediyor.

Marvel ve EA Motive’den Iron Man Oyunu Geliyor

ea Iron Man oyunu

EA, büyük bir heyecan ve ilgiyle karşılanan projeyi “Iron Man’in zengin tarihinden yararlanan, Tony Stark’ın karizmasını ve yaratıcı dehasını içine alan ve oyuncuların bunun nasıl bir şey olduğunu hissetmelerini sağlayan üçüncü şahıs, aksiyon macerası” şeklinde tanımlıyor. Geliştirme sürecine, Eidos-Montreal’de Guardians of the Galaxy’nin yapımcısı Olivier Proulx liderlik ediyor.

Daha önce Deus Ex: Mankind Divided üzerinde de çalışan Proulx, son olarak Marvel’s Avengers’ın baş yapımcılığını üstlenmişti. EA, Iron Man oyununun Marvel Games ortaklığında geliştirilecek birkaç projeden ilki olduğunu söylemişti. Şirketin ayrıca tek oyunculu, açık dünya bir Black Panther oyunu yaptığı da biliniyor. Proje, Monolith Productions’ın eski patronu Kevin Stephens tarafından yönetilen yeni bir stüdyoda hayata geçiriliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.