Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus Reklamlı Üyelik Planını Sunmaya Hazırlanıyor

Dijital yayın platformu Disney Plus, reklam destekli daha ucuz bir üyelik planı sunmaya hazırlanıyor.

14 Haziran’da Türkiye’ye giriş yapacak olan Disney Plus reklam destekli bir üyelik planı sunmaya hazırladıklarını açıkladı. Disney CEO’su CEO Bob Chapek, Hulu ve ESPN Plus yayın hizmetlerinde bu modelin zaten uyguladığını ve reklamverenlerin daha fazla tüketiciye ulaşmak için birden fazla platform aradığını ifade etti.

“Bir şirket olarak, portföyümüz göz önüne alındığında, platformlarımızda bunu sağlayacağız. Bu yüzden, hem tüketici seçimi hem de kapsamlı reklamcılık çözümleri için daha fazla yol yarattığımızı düşünüyorum” diyen Disney CEO’su, bu sene içinde sunulması planlanan reklamlı Disney Plus üyeliğinin fiyatını ise henüz açıklamadı.

Disney Plus Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

disney plus reklamlı

Bu konuya dair konuşan Disney CFO’su Christine McCarthy, “Fiyatlandırma açısından Disney Plus için neyin en uygun olduğunu değerlendirmeye devam ediyoruz. Bunun kullanıcı başına ortalama gelire katkıda bulunacağına inanıyoruz ve kesinlikle uzun vadeli karlılık hedeflerimize ulaşmada işe yarayacak bir katkı maddesi olarak görüyoruz” dedi.

Diğer yayın hizmetleri HBO Max ve Netflix de, reklam destekli bir üyelik katmanı sunacağını açıklamıştı. Son olarak Disney Plus’ın da reklamlı üyelik planına geçiş yapması, streaming platformlarının hizmet modeline dair önemli bir değişikliğe işaret ediyor. Zira bu hizmetlerin hepsi reklamsız olarak piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise hem karlılıklarını artırmak hem de daha fazla kullanıcıya ulaşmak için böyle bir yola giriyorlar. Reklamlı abonelik fiyatı, diğer katmanlara göre daha ucuz olacağı için kullanıcılara ödeme kolaylığı sağlayacaktır.

En iyi Disney Plus dizilerine göz atmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.