Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Reklamlı Üyelik Beklenenden Daha Erken Gelecek

Netflix'in bu yıl içerisinde reklamlı abonelik hizmetini hayata geçireceği bildirildi.

Netflix reklamlı üyelik yakında hayatımıza girecek ve muhtemelen düşündüğümüzden de daha erken. The New York Times‘tan bir rapora göre, Netflix yöneticilerinin çalışanlara, 2022’nin son üç ayında bir yayın hizmetinin reklam destekli bir katmanının planlandığını söylediği bildirildi.

Netflix’in kurucu ortağı ve CEO’su Reed Hastings, yatırımcılara şirketin Netflix’teki reklam olasılığını anlamak için “gelecek bir veya iki yılı” alacağını söyledi. Şirketin son kazanç çağrıları sırasındaki diğer Netflix yöneticileri de Netflix reklamlı üyelik ihtimalini dışlamamıştı ancak dramatik iş değişikliğinin bu kadar erken geleceğine dair hiçbir ipucu yoktu.

Netflix Reklamlı Üyelik Fikri Nereden Çıktı?

Netflix Reklamlı Üyelik
Netflix reklamlı abonelik beklenenden erken gelecek.

Her ikisi de daha ucuz bir reklam destekli katman sunan Hulu ve HBO gibi rakiplerin aksine, Netflix tarihsel olarak reklam fikrine karşıydı ama 2022 çok şeyi değiştirdi. Netflix, 2022’nin ikinci çeyreğinde 200.000 abone kaybetti ve üçüncü çeyrekte 2 milyon abone kaybetmesi daha muhtemel. Negatif tahmin, hisse fiyatında keskin bir düşüşe yol açtı ve piyasa değerinden milyarları sildi.

Tabii bu endişenin sadece bir kısmı. Netflix, içerik kitaplığının kalitesi ve çeşitliliği hakkında sık sık böbürlenir ancak, özellikle Hindistan gibi pazarlarda, bölgesel içeriğe yaptığı yoğun yatırım, şiddetli rekabet karşısında azalan servetini canlandırabilecek türden bir kritik ve ticari başarı öyküsü olduğunu kanıtlamadı. Bu yüzden Netflix reklamlı üyelik fazlasıyla önemli bir adım olacak.

Bunun yanı sıra, Apple’ın Akademi ödüllerini CODA ile evlerimize kadar getirmesiyle Netflix, nispeten genç ve cebi fazlasıyla derin olan rakip platformunu aşmak için her zamankinden daha fazla baskı altında. Ayrıca ülkemize de gelecek olan Disney Plus gibi rakipler de oldukça güçlü. Bakalım Netflix reklamlı üyelik sayesinde bu düşüşün önüne geçebilecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.