Discord Nasıl Kullanılır? Discord Sunucusu Nasıl Kurulur?

Discord, topluluk kurma için tasarlanmış bir anlık mesajlaşma ve dijital dağıtım platformudur. Sizlere bu yazımızda Discord nasıl kullanılır bundan bahsedeceğiz.

Genellikle oyun tutkunlarının kullandığı favori uygulamalardan biri olan ve kullanıcılarına sesli ve görüntülü konuşma imkanı sunan Discord son zamanlarda pandeminin etkisiyle oldukça popüler hale geldi. Uygulama, mesajlaşmanın ötesinde, ses kanalları, ekran paylaşımı ve topluluk özellikleriyle de rakiplerinden ayrışan bir platform olmakla birlikte kullanıcı tabanı günden güne büyüten bir uygulama oldu ve bu uygulama nasıl kullanılır sorusu da sıkça aranan sorular haline geldi.

Discord, Skype ve TeamSpeak gibi uygulamaların sesli sohbet özelliklerini anlık mesajlaşma hizmetlerinin yazılı sohbet özellikleriyle birleştiren ücretsiz bir uygulama. Masaüstü bilgisayarlarda ya da mobil telefonlarda kullanılabiliyor. Özellikle çevrimiçi oyun oynayanlar tarafında çok tercih edilen uygulama sayesinde oyuncular oynarken konuşabiliyor, video arama yapabiliyor, canlı yayın açabiliyor ve mesajlaşabiliyor.

Discord

Benzeri diğer uygulamalara göre Discord herhangi bir performans düşüklüğü yaratmıyor. Yani oyun sırasında çalışan uygulama, oyunun performansını düşürmeden çalışmaya devam ediyor.

Çoklu platforma sahip olan Discord’u istediğiniz her yerde her platformda kullanabilirsiniz. Windows, MacOS, Android, iOS ve hatta Linux için ücretsiz olarak indirilebilir. Ayrıca, indirmeden de doğrudan bir web tarayıcısında üzerinden uygulamayı kullanabilirsiniz.

Pek çok insan da oyun dışında sosyal bir araç olan uygulama insanları bulmanıza yardımcı olur ve hızlı iletişim için onları arkadaş listenize eklemenizi sağlayacak arama işlevleri sunarak sohbeti oldukça kolaylaştırır. Bu uygulama sayesinde ayrıca kendi kanalınızı kurabilir organize, toplantı tarzında işleriniz için ekip arkadaşlarınızla da bir araya gelebilirsiniz.

Discord Nasıl Kullanılır Sorusuna Cevap Verecek Olursak;

Sesli iletişim uygulaması Discord’u kullanmak için uygulamayı ücretsiz indirebilir veya discord.com üzerinden giriş yapabilirsiniz. Daha sonra eposta adresiniz veya cep telefonu numaranızla kayıt oluşturup giriş yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra bir sunucu bulun ya da kendi sunucunuzu oluşturun ve arkadaşlarınızı davet edin.

Uygulamanın ana çalışma prensibi sunucular üzerine kurulu olduğu için bir kanala veya sunucuya dahil olmanız gerekir. Yani eğer arkadaşlarınızla veya bir toplulukla iletişim kurmak istiyorsanız, bunun için bir sunucu kurulması gerekiyor. Bu sunucuyu isterseniz ücretsiz olarak kendiniz kurabilirsiniz, isterseniz de daha önce kurulmuş bir kanala davet bağlantısıyla ya da doğrudan katılmanız mümkün.

Discord

Hesap oluşturup oturum açtıktan sonra ekranın sol alt köşesindeki dişli çark simgesine tıklayarak kullanıcı ayarları menüsünden diğer seçenekleri düzenleyebilirsiniz. Bu ayarlardan gizlilik, güvenlik, yetkili uygulamalar, görünüm gibi kullanıcı ayarlarını da hem uygulamayı doğrudan mesajları tarayacak ve uygunsuz herhangi bir şey almanızı engelleyecek şekilde ayarlayabilir hem de çevrimiçi ortamda güvende kalmak için düzenleyebilirsiniz.

Discord sunucusu, insanların oyunlar hakkında sohbet etmek için bir araya gelebilecekleri veya oyun oynarken arkadaşlarıyla konuşmak için ses kanallarını kullanabilecekleri alanlardır. Örnek vermek gerekirse; oyun geliştiricilerinin genellikle oyunları için çalışan sunucuları vardır, böylece benzer düşünen oyuncular bir araya gelerek oyunu tartışabilir ve yeni arkadaşlar edinebilir.

Discord Sunucusu Nasıl Kurulur?

discord microsoft

Aşağıdaki adımları takip ederek uygulama nasıl kullanılır sorusuna cevaplar bulacak ve kendi Discord sunucunuzu kurmak için aşağıdaki Adımları İzleyebilirsiniz:

Discord’a giriş yapın.

Sol taraftaki yeşil artı simgesini tıklayın ve “Create a server – Sunucu oluştur” butonuna tıklayın.

Oluşturulduktan sonra, yeni kanallar eklemek için “Text channels- Metin kanalları” ve “Voice channels- Ses kanalları” altındaki artı simgesini tıklayabilirsiniz.

Dilerseniz, Discord’daki en iyi müzik botları için buraya tıklayabilirsiniz.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol