Discord, NFT ve Kripto Para Planlarını Rafa Kaldırdı

Oyuncuların en fazla kullandıkları iletişim platformlarından Discord, gelen tepkilerin ardından NFT ve kripto para desteği ile ilgili planlarını geri çekti.

Oyun dünyasının en popüler sohbet platformlarından Discord’un, NFT dünyasına giriş yapmayı düşündüğünü daha önce sizlere aktarmıştık. Fakat bu adım, pek çok kullanıcının tepkisi ile karşılaşmış, hatta bazıları Discord Nitro aboneliklerini dahi iptal edebileceklerini söylemişti.

Bugün konuya ilişkin Twitter’dan bir paylaşım yapan Discord CEO’su ve kurucusu Jason Citron, NFT ve kripto para birimi entegrasyonu ile ilgili planlarını geri çektiklerini aktardı. “Herkese görüşleri için teşekkür ederiz” diyen Citron, “Şu anda bu konsepti uygulamak gibi bir planımız yok. Şimdilik kullanıcıları spam ve dolandırıcılıktan korumaya odaklandık. Web3’ün pek çok iyi yanı, aynı zamanda birçok sorunu var. Bunun için daha fazla çalışmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Discord NFT Entegrasyonu Başlamadan Bitti

discord nft kripto para

Geçtiğimiz günlerde Citron, iki farklı kripto para cüzdanı uygulamasına destek verildiğini gösteren bir ekran görüntüsü paylaşmıştı. TechCrunch‘a yapılan resmi açıklamaya göre, bu özellikler şirket çapında düzenli bir “hack haftasının” parçasıydı ve aktif olarak geliştirilmedi.

Discord, TechCrunch’a verdiği demeçte, “Web3 teknolojisinin potansiyeli ve bu toplulukların Discord’da bir araya gelmesinin, özellikle çevre dostu, yaratıcı odaklı projeler etrafında organize edilenlerin olumlu yollarından heyecan duyuyoruz. Fakat üzerinde çalışmamız gereken bazı sorunlar olduğunun da farkındayız” açıklamasını yaptı.

Kripto Para Desteği Gelecekte Yeniden Gündeme Gelebilir

discord nft

Bazı Discord çalışanları, Citron’un tweet’lerinin ardından sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda, kripto para birimi entegrasyonunun şirketteki herkes tarafından desteklenmediğini iddia ettiler. Discord, henüz kripto dünyasına girmeyecek gibi görünse de, NFT‘lerin ve kripto para birimlerinin gelecekte bir noktada sohbet platformuna entegre olacağı tahmin ediliyor.

Ubisoft, EA, Zynga ve Square Enix gibi dev oyun şirketleri, NFT ve ‘oynadıkça kazan’ mantığına sahip blockchain oyunlarına göz kırpmaya başladı. Sektör bu yöne evrilirken, Discord‘un buna kayıtsız kalması pek de olması görünmüyor.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol