Discord Açılmıyor: Discord Siyah Ekran Hatası İçin Çözümler

Oyun dünyasının en çok kullanılan sesli ve yazılı sohbet platformlarından Discord, zaman zaman erişim sorunları yaşayabiliyor. Bu yazımızda, Discord açılmıyor sorunundan muzdarip olan kullanıcılarımız için çözüm yöntemlerini sıralıyoruz.

Discord açılmıyor şikayetinde bulunan okuyucularımız için hazırladığımız hata çözüm rehberimiz ile karşınızdayız. Discord siyah ekran ile karşılaşan kişilerin birçoğu, soluğu direkt sosyal medyada veya Google’da alıyor ve Discord çöktü mü diye merak ediyor.

Tüm dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılan popüler sohbet uygulaması, diğer platformlar gibi sorunlardan payını alıyor. Bu yazımızda, Discord’un çalışmamasına neden olan yaygın sorunlar ve çözümleri hakkında size bilgi vereceğiz. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan rehberimize geçelim.

Discord Açılmıyorsa Sorunun Kaynağını Kontrol Edin

discord açılmıyor

Discord açılmıyor ise sorun sadece sizinle sınırlı olmayabilir. Günümüzde, giderek daha fazla hizmetin sunucu sorunları ve hatalarıyla karşılaştığına şahit oluyoruz. Eğer problem sunucu kaynaklı ise geliştiricilerin kesintiyi gidermesi birkaç saat sürebilir. Bu durumda beklemekten ve platformu ara sıra kontrol etmekten başka seçeneğiniz kalmıyor.

1. Discord Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Discord Status resmi web sitesine giderek Discord sunucularında bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz . Buradan, sunucuların Türkiye’de çalışıp çalışmadığını görmek için Avrupa bölgesine dahi bakabilirsiniz. Tüm bölgeleri görmek için Voice sekmesine basabilirsiniz.

2. Discord Twitter Hesabına Bakın

Bazen sunucuları etkilemeyen, ancak yine de Discord açılmama sorununa neden olan bir hata olabilir. Bu gibi durumlarda firmalar, genellikle uygulamayla ilgili sorunlar ve hatalar hakkında paylaşım yaptıkları için Discord Twitter hesabına göz atabilirsiniz.

3. Arıza ve Sorunları Gerçek Zamanlı İzleyebileceğiniz Sitelere Bakın

Discord açılmıyor ise veya Discord siyah ekran hatası ile karşılaşıyorsanız, Down Detector gibi internet tabanlı platformlardaki arıza ve sorunları gerçek zamanlı izleyen diğer web sitelerine de bakabilirsiniz. Bu sayede Discord’da erişim sorunu olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Discord Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

discord siyah ekran

Çözüm 1: Discord’u Yönetici Olarak Çalıştırın

Not: Bu, başlatma hataları içindir.

  1. Dosya Gezgini‘ni açın ve Discord kurulum dizinine gidin (C:\ProgramData\%user%\Discord)
  2. discord.exe dosyasını bulun ve yönetici olarak çalıştırın.

Çözüm 2: Discord Web Sitesini Kullanmayı Deneyin

Eğer istemci üzerinde Discord açılmıyor ise hesabınıza web sitesinden girmeyi deneyebilirsiniz.

  1. Discord.com‘a giderek giriş yapın.
  2. Discord’u Tarayıcında aç seçeneğine basarak da hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Discord’u Güncelleyin veya Yeniden Yükleyin

discord açılmama sorunu

Kullanmakta olduğunuz Discord’un mevcut sürümünde bir hata olabilir. Discord uygulamasını manuel olarak güncellemeyi veya tamamen yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Discord.com/download adresini ziyaret edin ve uygulamanın en son sürümünü indirin.

Bu yazımızda, Discord açılmıyor diyen kullanıcıların uygulayabilecekleri çözüm yollarını paylaştık. Yukarıdaki adımları izleyerek Discord siyah ekran ve benzeri hataları giderebilir ve sorunun kaynağını belirleyebilirsiniz. Dilerseniz en iyi Discord müzik botlarına yer verdiğimiz içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol