Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disk Girişi Olmayan Dijital Xbox Series X/S Modelleri Tanıtıldı

Microsoft, disk girişi olmayan tamamen dijital Xbox Series X/S modellerini tanıttı. Fiyat ve çıkış tarihi dahil tüm bilgiler haberde.

Microsoft’un PlayStation Slim’e rakip olarak tamamen dijital Xbox Series X/S modelleri üzerinde çalıştığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Dün akşam gerçekleşen Xbox Games Showcase sırasında disk girişi bulunmayan Xbox modelleri resmi olarak duyuruldu. Ayrıca bir sonraki konsol nesli üzerinde çalışıldığı da bir kez daha doğrulandı.

Xbox’ı oynamak için en iyi yer haline getirme misyonu ile hareket ettiklerini belirten Xbox başkanı Sarah Bond, “Kendi stüdyolarımızın oyunlarını ilk günden Game Pass’e dahil etmek, gelecekteki donanımlarımızla teknik sınırları zorlamak ve oyunlarınızı istediğiniz her yerde Xbox konsolları, PC ve bulut üzerinde oynamanızı sağlamak, bugün ve gelecekte Xbox’ı tanımlayan şeydir ve biz yeni nesil üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Disksiz Dijital Xbox Series Konsollar Tanıtıldı

dijital xbox series x/s

Disk girişi olmayan dijital Xbox Series X/S modellerinin fiyatlandırması şu şekilde belirlendi: Xbox Series S 1TB Robot Beyaz için 349.99 dolar / euro Xbox Series X – 1TB Dijital Sürüm için 449.99 dolar / 499.99 euro ve Xbox Series X – 2TB Galaxy Siyah Özel Sürüm için 599.99 dolar / 649.99 euro. Üç yeni Xbox konsolu için ön sipariş detayları ve bölgesel fiyatlandırma daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Xbox’ın mevcut nesil konsolları ilk olarak 2020 yılının kasım ayında piyasaya sürüldü. Hemen hemen aynı tarihlerde PlayStation 5 de satışa sunuldu. Microsoft’un Haziran 2023’te paylaştığı verilere göre Xbox Series X/S satışları dünya çapında 21 milyon adedi aşarken, 31 Mart 2024 tarihi itibarıyla satılan toplam PlayStation 5 sayısı ise 59,3 milyon.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.